Magama jäänud Milan kõmmutas end grupist edasi, Spursile piisas viigist (0)

Hakan Calhanoglu värav algatas Milani tagasituleku. Foto: Scanpix / Spada / LaPresse / ZUMA Press

AC Milan jõudis Euroopa liigas mõtetega platsile alles siis, kui Celtic oli neile esimese veerandtunniga juba kaks väravat löönud, ent Euroopa üks resultatiivsemaid meeskondi pööras 0:2 kaotusseisu lõpuks 4:2 võiduks ja edasipääsuks.

Hakan Calhanoglu tegi 24. minutil esimese vastuväravaga otsa lahti ning viigini jõudmiseks kulus Milanil seejärel vaid kaks minutit. Teisel poolajal parandasid seisu veel Jens Hauge ja Brahim Diaz. Lille alistas samal ajal Praha Sparta, kes jäi pool tundi enne lõppu kümnekesi, läks küll juhtima, kuid andis siis punktid käest. Alagrupi võitmiseks peab Milan viimases voorus ise Spartast jagu saatma ja lootma, et Lille lepib Glasgow's viigiga või kaotab.

J-grupis oli austerlaste LASK-il võimalus jätta kõik viimase vooru peale, ent kodus Tottenhamiga tehtud väravaterohke 3:3 viik viis edasi külalised. Nendega liitub Antwerp, kes alistas kodus Ludogoretsi. Ilma Harry Kane'ita Austriasse sõitnud Spurs jäi taha, läks ette, lubas kodumeeskonnal viigistada, asus harva platsile pääseva Dele Alli täpsest penaltist 86. minutil uuesti juhtima, ent lasi siis üleminutitel vastastel ikkagi viigivärava lüüa.

G-alagrupis oli Leicester juba edasipääsu taganud, nüüd liitus nendega ka AEK-d 4:2 tümitanud Braga. I-grupi võitjana läheb edasi Villarreal, teise edasipääseja selgitavad viimases voorus Maccabi ja Sivasspor. Türklased võõrustasid sedapuhku Villarreali vaid nelja vahetusmehega, ent pidasid vastu ikkagi kuni 75. minutini. Siis lõi Samuel Chukwueze mängu ainsa värava.

Play-off-ringis FC Florast jagu saanud Zagrebi Dinamo kindlustas oma alagrupi võidu, alistades võõral väljakul hetk enne ja pisut pärast poolajapausi löödud väravatest 2:0 Rotterdami Feyenoordi. Teise edasipääseja selgitavad viimases voorus hollandlased ja Wolfsberger, Venemaa klubide nukrat seeriat täiendanud Moskva CSKA mängis oma viimase võimaluse kaotusega maha.

G-grupp

Ateena AEK - Braga 2:4 (1:3)
31. Nelson Oliveira, 89. Stavros Vasilantonopoulos - 7. Vitor Tomena, 9. Ricardo Esgaio, 45. Ricardo Horta, 82. Galeno

Luganski Zorja - Leicester City 1:0 (0:0)
84. Allahjar Sajjadmanesh

Alagrupi seis: 1. Leicester 10 p*, 2. Braga 10 p*, 3. Zorya 6 p, 4. AEK 3 p

H-grupp

Lille - Praha Sparta 2:1 (0:0)
80., 84. Burak Yilmaz - 71. Ladislav Krejci

Eemaldamine: 64. Ondrej Celustka (Sparta)

AC Milan - Glasgow' Celtic 4:2 (2:2)
24. Hakan Calhanoglu, 26. Samu Castillejo, 50. Jens Hauge, 82. Brahim Diaz - 7. Tom Rogic, 14. Odsonne Edouard

Alagrupi seis: 1. Lille 11 p*, 2. Milan 10 p*, 3. Sparta 6 p, 4. Celtic 1 p

I-grupp

Karabahh - Tel Avivi Maccabi 1:1 (1:1)
37. Jaime Romero - 22. pen Jonatan Cohen

Sivasspor - Villarreal 0:1 (0:0)
75. Samuel Chukwueze

Alagrupi seis: 1. Villarreal 13 p*, 2. Maccabi 8 p, 3. Sivasspor 6 p, 4. Karabahh 1 p

J-grupp

LASK - Tottenham 3:3  (1:1)
42. Peter Michorl, 84. Johannes Eggestein, 90+3. Mamoudou Karamoko - 45+2. pen. Gareth Bale, 56. Heung-Min Son, 86. pen. Dele Alli

Royal Antwerp - Ludogorets 3:1 (1:0)
19. Martin Hongla, 72. Ritchie de Laet, 87. Manuel Benson - 53. Kiril Despodov

Eemaldamine: 90. Dragos Grigore (Ludogorets)

Alagrupi seis: 1. Antwerp 12 p*, 2. Spurs 10 p*, 3. LASK 7 p, 4. Ludogorets 0 p

K-grupp

Moskva CSKA - Wolfsberger 0:1 (0:1)
22. Dario Wizinger

Feyenoord - Zagrebi Dinamo 0:2 (0:1)
45+2. pen. Bruno Petkovic, 52. Lovro Majer

Alagrupi seis: 1. Dinamo 11 p*, 2. Wolfsberger 7 p, 3. Feyenoord  5 p, 4. CSKA 3 p

L-grupp

Belgradi Crvena zvezda - Hoffenheim 0:0

Gent - Libereci Slovan 1:2 (0:1)
59. Roman Jaremtšuk - 32. Tamso Mara, 55. Tarass Katšaraba

Alagrupi seis: 1. Hoffenheim 13 p*, 2. Crvena zvezda 10 p*, 3. Slovan 6 p, 4. Gent 0 p