Mahrezi unelmate karistuslöök saatis Alžeeria kolmandat korda finaali (2)

Aafrika meistrivõistlustel selgusid omamoodi poolfinaalides kaks finalisti - ühekordne hõbemedalist Senegal ja ühekordne kuldmedalist Alžeeria.

Õhtu esimeses poolfinaalis pidid omavahel mõõtu võtma FIFA arvates kaks Aafrika parimat tiimi - turniirivõidu favoriit Senegal (FIFA tabelis 22. koht) ja 2004. aasta meister Tuneesia (25, koht). Kaks koondist olid mõlemad mängus täiesti sees ja omasid häid võimalusi ja kümneid pealelööke. Mõlemad suutsid endale ka 11 meetri karistuslöögi teenida, mis ebaõnnestunult väravavahi käte pihta saadeti. Siis mindi lisaajale.

Juurde pandud 30 minutiga olid mõlema tiimi ründeliinid suhteliselt vaiksed - kokku saadi vaid kolm pealelööki. Pisut enne teist poolajavile suutis Senegal otsustava käigu teha ning juhtima minna. Samas tuleb väravas tänada jalgpallijumalat, kuna karistuslöögile ei saanud pihta mitte senegallane, vaid tuneeslasest keskkaitsja Dylan Bronn, kes selle täpselt võrku suunas. Pisut hiljem kõlas teistkordselt penaltivile Tuneesia kasuks, kuid paar minutit ning videokaadrit hiljem otsustas peakohtunik palli anda Senegalile. Rohkemaks ei olnud Kartaago Kotkad võimelised ning Teranga Lõvid saavad minna finaali oma esimest turniirivõitu jahtima.

Hiljem peeti Kairos maha Aafrika üks jalgpalliklassika Alžeeria ja Nigeeria vahel. Koondised on nimelt kohtunud kahel korral räägitava turniiri finaalmatšis: 1980. ja 1990. aastatel peetud võistlustel. Kui varasemal korral võitsid koduplatsil 3:0 Super Kotkad, siis täpselt üks kümnend hiljem olid rollid vahetunud täielikult ning võõrustajatiimi eelise kasutas ära Alžeeria.

Täna olid meeskonnad suhteliselt võrdsed ning said sarnaselt varasemale poolfinaalile üksteisega sama palju võimalusi. Kui algselt läks taaskordselt omaväravast (!) juhtima Alžeeria, siis sel korral suutis vastaskoondis olla penaltiga täpne ning Odion Ighalo tõi tabloole viigiseisu. Mäng tunduski minevat lisaajale, kuid siis tuli Riyad Mahrez - mees, kelle klubihooaeg ei olnud just säravaim - ning tegi seda, mida näiteks Lionel Messi ei suutnud 2014. aasta MM-i finaalis ehk lõi viimase lisaminutiga karistuslöögi ristnurka. Rohkemat polnudki vaja. Turniiril ainult võite tunnistanud Alžeeria on finaalis.

Aafrika meistrivõistluste kolmanda koha mäng toimub kolmapäeval kell 22.00 ning tiitli tõstmisega lõppev mäng reedel samal ajal. Huvitav on see, et kaks finalisti on korra juba selle turniiri jooksul kohtunud, kui Alžeeria suutis Senegali võita tänu Youcef Belaili tabamusele.

Senegal - Tuneesia 1:0 (0:0; 1:0; 1:0)