Maldinide dünastia sai jätku: noore Danieli debüütvärav kukutas Motta hoolealused (0)

Daniel Maldini pääses esimest korda algkoosseisu ning lõi koheselt ka oma esimese värava. Foto: Scanpix / Alberto Pizzoli / AFP

Itaalia kõrgliigas algas nädalavahetus ootamatult, kui meistrisarja üks nii-öelda väiksemaid tiime (Spezia) napsas peaaegu AC Milanilt viigipunkti. 86. minutil löödud värav nurjas siiski Thiago Motta plaani ning jättis kolm punkti moepealinna.

Seejuures ei saa öelda, et tegemist oleks esmakordse nähtusega: eelmisel hooajal, mil Spezia tegi kõrgliigas oma debüüti, võitis Liguuria võistkond nimekat vastast lausa 2:0. Kuigi ka tänavu näidati näiteks Juventuse vastu suurepärast mängu (alles lõpuminutitel jäädi võidust/viigist ilma), siis ilmselgelt oli favoriidiks siiski Milan. Rossionieri eest tegi täna algkoosseisus debüüdi ka selline mees nagu Daniel Maldini, kes viimase aastaga saanud vahetustest umbes 50 minutiks platsile.

19-aastane pallur, kes erinevalt isa Paolost mängib ründajana, jättis debüütmängul ka enda jälje maha. Kui avapoolajal oli matš üsnagi võimalustevaene, siis kohe teise alguses skooris noor Daniel oma karjääri esimese värava Milani esindustiimis. Seega lõi juba kolmas Maldini nime kandev mees punamustade eest liigavärava: isa Paolo skooris viimati 13 aastat ja 179 päeva tagasi ning vanaisa Cesare tabamusest on möödas 60 aastat ja 22 päeva. Seejuures tegi Daniel skoori oma isa silme all, kes praegu töötab klubis tehnilise direktorina.

Matši lõpuminutitel õnnestus konkurentidel üks tagasi lüüa ning paar minutit oli ka õhus oht, et väikeklubi napsabki suurklubilt taas punkte. Lõpuks päästis päeva vahetusmees Brahim Diaz, kes viimase nelja mänguga löönud kolm väravat.

Napi võiduga sai Milan kirja järjekordsed võidupunktid ning alles kolmandat korda oma Serie A ajaloos on esimese kuue kohtumisega teenitud 16 punkti (varasemalt 2003/04 ja 2020/21 hooaegadel). Spezial sai jätku aga nukker koduseeria: juba kolmandat mängu järjest jäädakse Cesena staadionil (klubi enda väljak on hetkel remondis) vastasele minimaalselt alla.

Spezia - Milan 1:2 (0:0)