Malmö murdus viimasel hetkel: Karol Mets ja AIK jäid euromängudest ilma (0)

Mullu Euroopa liiga play-off'i jõudnud AIK jääb tänavu Euroopas kõrvaltvaatajaks. Foto: AIK-i Twitter

Eesti koondise keskkaitsja Karol Metsa (27) koduklubi Stockholmi AIK hoidis eile pöidlaid oma suurele rivaalile Malmöle, ent viimaste murdumine jättis AIK-i tänavu suvel eurosarjast eemale.

AIK lõpetas möödunud hooaja Rootsi kõrgliigas neljanda kohaga ehk Euroopa liigasse pääsemiseks oli neil vaja kas karikas ise võita või loota liigas medalitele tulnud võistkonna triumfi. Kui AIK veerandfinaalis Malmö vastu karikast välja lendas ning mullune pronksmedalist Hammarby kaotas seitsmendaks jäänud Göteborgile, tuli hakata Zlatan Ibrahimovici kasvatajaklubi edule lootma.

Poolfinaalis oli Malmö küll hädas väikese Mjällbyga, ent pääses penaltitega ikkagi finaali. Eile peetud finaalis asus Malmö legendaarse Ola Toivoneni väravast 40. minutil juhtima, ent neli minutit enne normaalaja lõppu lubati Göteborgil viigistada ning lisaaja alguses vastase löödud 2:1 tabamusele Malmö enam vastust ei leidnudki.

Seega krooniti karikavõitjaks mullu liigas seitsmendaks jäänud Göteborg, kes nopsas seeläbi neljandana lõpetanud AIK-i ees viimase eurosarjakoha. Rootsit esindavad seega uuel hooajal Euroopas Djurgardens IF (Meistrite liiga), Malmö, Hammarby ja Göteborg (kõik Euroopa liiga).

Lisaks Euroopast välja jäämisele on AIK teinud nigela alguse ka värskele hooajale, kui on 11 vooruga kogunud vaid kolm võitu ja 12 punkti, mis annavad 16 meeskonna konkurentsis 12. koha. Liidril Norrköpingul on täpselt poole rohkem punkte. Mõne päeva eest vallandati oma senine peatreener Rikard Norling.