Manchester City tegi mitmel rindel ajalugu ja halastas Unitedile (0)

Inglismaa karikafinaalis Watfordi alistanud Manchester Cityst sai esimene meeskond Inglismaa jalgpalliajaloos, kes suutnud võita kõik kolm kodust suurt tiitlit ehk liiga, karika ja liigakarika.

Finaalile selge soosikuna tulnud City - Watford alistas nad viimati 1989. aastal - ei lasknud fännidel kaua praadida ja otsustas mängu ära avapoolajal. Pika väravapõua lõpetanud David Silva viis City poolaja keskel ette, Raheem Sterling virutas tosin minutit hiljem palli teist korda võrku.

Watfordil mängu põnevaks õieti ajada ei lubatudki ja kui Kevin De Bruyne pool tundi enne lõpuvilet seisuks 3:0 tegi, oli võitja kõigile selge. Gabriel Jesus lisas neljanda, Sterling vormistas kübaratriki ja lõppskooriks kirjutati 6:0 - viimati lõppes Inglismaa karikafinaal nii ühepoolse resultaadiga 1903. aastal. Sterlingust sai esimene mängija pärast Stan Mortenseni 1953. aastal, kes löönud kolm väravat.

City võitis karika viimati 2010/11 hooajal, toona oli tegu "uue ajastu" esimese trofeega - järgneva kümnendi jooksul on neljal korral võidetud nii Premier League kui liigakarikas.

Vaikselt rõõmustas oma nurgas ka City linnarivaal Manchester United. Watfordi võidu korral pidanuks United väljakule tulema juba Euroopa liiga eelringides juuli lõpus, kuid tänu City võidule pääsetakse otse alagrupiturniirile ehk hooaeg algab planeeritult.

Manchester City - Watford 6:0 (2:0)
26. David Silva, 38., 81., 87. Raheem Sterling, 61. Kevin De Bruyne, 68. Gabriel Jesus