Manchester United võitis jälle ja lähenes pika põua lõpetamisele (0)

Manchester Unitedi kasuks skoori teinud Wout Weghorst ja Marcus Rashford rõõmustamas õnnestumiste üle. Foto: Scanpix / Reuters / Peter Cziborra

Viimati 2017. aastal mõne ausa trofee võitnud Manchester Unitedit lahutab pika põua lõpetamisest kaks mängu, millest esimene peaks olema pelgalt vormistamise küsimus. Nimelt võitsid nad Inglismaa liigakarikasarja poolfinaali avamängus võõrsil Nottingham Forestit 3:0, millega astuti ühe jalaga finaali.

Liigakarikasarja (EFL Cup või Carabao Cup) näol on tegemist küll Inglismaa kõrgliigaklubide jaoks kõige vähemprestiižsema võistlussarjaga, aga poolfinaal on koht, kus kullasära nii lähedal, et enam tagasi ei hoita. Seega kumbki peatreener ainult vahetusmeestest koosnenud koosseisu platsile ei saatnud. Mõni muudatus Premier League'iga võrreldes siiski tehti.

Kahekordse Euroopa meisterklubi Foresti kodustaadionil City Groundil peetud matši võtmesündmused leidsid aset esimesel poolajal, mis lõppes Manchester Unitedi 2:0 võiduga. Skoori avas Marcus Rashford juba 6. minutil ning 45. minutil lõi oma esimese värava Manchester Unitedi särgis hollandlane Wout Weghorst.

Teisel poolajal mängis Foresti küll vapralt ja innukalt ning peatreener Steve Cooper proovis viie vahetusega meeskonnale uut käiku anda, aga sihile võõrustajad ei jõudnud. Sihile jõudis hoopis United, kui 89. minutil kõmmutas Bruno Fernandes karistusala joonelt sihile Anthony Elanga söödu.

Korduskohtumine toimub järgmisel kolmapäeval Old Traffordil. Võõrsil löödud värava reeglit liigakarikasarjas ei rakendata ehk kui Forest peaks nii normaal- kui ka lisaaja järel olema kolmeeväravalises eduseisus, selguks võitja penaltiseerias.

Eile alguse saanud poolfinaali avamängus alistas Newcastle United võõrsil 1:0 Southamptoni. Selle paari kordusmäng toimub järgmisel teisipäeval.

Liigakarikasarja finaal mängitakse 26. veebruaril Wembley staadionil. Manchester Unitedi viimased karikad pärinevad 2017. aastast, kui Jose Mourinho juhendamisel võideti liigakarikasari ja Euroopa liiga.