Marko Kristal: mõne mehe jaoks oli veerandfinaal "liiga suur" mäng, aga see pole etteheide (0)

JK Tabasalu peatreener Marko Kristal. Foto: Brit Maria Tael

JK Tabasalu võõrustas teisipäeva õhtul Evald Tipneri karikasarja veerandfinaalis liigataseme võrra kõrgemal pallivat FC Elvat ja sai 1:5 kaotuse. Tabasalu peatreener Marko Kristal märkis, et meeskond sai kohtumisest päris mitu väärt õppetundi.

"Kohtumine näitas meile ära, kuidas kõrgemal tasemel mängitakse. Elva klass oli meist kõrgem nii individuaalselt kui ka meeskondlikult. Nemad olid väljakul kindlamad. Mida edasi mäng läks, seda enamates elementides hakkasime vastasele alla jääma. Põhjused olid ühelt poolt füüsiline võimekus, teisalt osutus mäng osade meeste jaoks "liiga suureks".

Samas püsisime mängus sees. Küll aga saime suure õppetunni standardolukordade osas, mida sai küll nende trumbina meeskonnale enne mängu rõhutatud, aga ikka lasime neist endale esimesel poolajal kaks väravat lüüa. Ja momente oli Elval veel. Kas see lõppskoor pidi 5:1 olema, on iseasi," rääkis Kristal.

"Meil oli põhikoosseisus kolm mängijat, kes mängisid mullu U17 eliitliigat. Meeste klassi tulek oli nende jaoks suur samm ning sinna lisandus veel lõppenud mängu ümber käinud ažiotaaž. Nüüd on tähtis, millised järeldused me võistkonnana teeme. Minul on asjad läbi käidud, karikad ja medalid võidetud, aga osad mängijad said nüüd pingega tuttavaks. Ning see pole etteheide, vaid tore, et on olemas pinge, mis paneb noored mehed jalgpalli sees elama.

Kui arvestada mängijate valikut ja seda, et mulluse 26 liigamängu asemel on meil tänavu neid kavas 36, siis on eesmärk Esiliiga B-sse püsima jääda, nagu ka enne hooaja algust ütlesin. Seni oleme osad matšid võitnud, osad kaotanud, aga oleme alati mängus sees olnud. Kooliraha on juba väga palju makstud, sest lihtsad eksimused karistatakse ära," selgitas peatreener.

Tabasalu keskkaitsja Priidu Nurmik: "Alustasime rabedalt ning esimesel poolajal segas ka madalalt silma paistnud päike, sest palli oli väga keeruline omaks võtta. Teisel poolajal andsime enda mängu käest ära ja mida minut edasi, seda enam Elva enda tahtmist peale surus. Nende pakutud tempo oli Esiliiga B meeskondade omast kiirem, aga suures plaanis ikkagi täiesti mängitav vastane. Ise olime natuke kehvad.

Kogenumate meeste ja noorte mängijate tervikuks kokku sulatamisel on meil veel arenguruumi. Eelmisel hooajal oli noormängijaid koosseisus palju vähem, aga nüüd Esiliiga B käigus toimubki sulandumise protsess, et noored ja vanad paremini koos mängima panna."

Esiliiga B-s on Tabasalu seitsme vooruga kogunud üheksa punkti, mis annab kaheksanda koha. Tabel on aga tihe ja teisel positsioonil paiknev Nõmme Kalju U21 võistkond, kellega Tabasalu pühapäeval võõrsil vastamisi läheb, kõigest nelja punkti kaugusel.

Fotograaf: BRIT MARIA TAEL