Marseille kaotas teise kodumängu järjest ning jäi kolmandale kohale (0)

Monaco värava autor Gelson Martins võitluses Valentin Rongieriga. Foto: Scanpix / Sarah Meyssonnier / Reuters

Lisaks liider PSG-le sai nädalavahetusel Prantsusmaa kõrgliigas 0:1 kaotuse ka 27. voorule teiselt positsioonilt vastu läinud Marseille, kes alistus koduväljakul Monacole.

Marseille alustas kohtumist teravalt, kuid ei suutnud survet kaua hoida. Avapoolaja lõpus jäi Monaco napi suluseisu tõttu ilma Jean Lucase väravast ning teisel poolajal tühistati algselt ka Gelson Martinsi tabamus, kuid VAR-i abil selgus, et teises olukorras suluseisu ikkagi ei olnud. Martins lükkas tühja võrku Kevin Vollandi postilöögist tagasipõrganud palli.

Teine järjestikune kodukaotus tähendas, et Marseille langes 27. voorus kolmandaks, Nice'i selja taha. Viimati oli Marseille Prantsusmaa kõrgliigas kaks järjestikust kodumängu kaotanud rohkem kui aasta tagasi. Monaco tõusis aga kaheksandale positsioonile.

"On kehv tunne jälle kodus kaotada. Seda on raske vastu võtta, aga kindlasti naaseme varsti võidurajale. Esimesel poolajal esinesime hästi, aga ei suutnud lüüa väravat, mida oleksime mängupildi järgi väärinud. Muidugi mängis natuke rolli väsimus, kuna mängime iga kolme päeva tagant, kuid see ei ole vabandus," kommenteeris kaotajate kaitsja William Saliba ligue1.com-i vahendusel.

Monaco juhendaja Philippe Clement ütles omaltpoolt: "Olen väga rahul teise poolajaga. Avapoolajal näitasid minu mängijad Marseille' vastu liiga palju austust. Vaheajal ei olnud ma vihane, kuid tahtsin näha oma mängijate nägudelt rohkem enesekindlust. See pole hea, kui treener usub mängijate kvaliteeti rohkem kui nemad ise. Aga üldiselt olen rahul kolme punktiga raskelt staadionilt."

Vooru suurima võidu teenis tiitlikaitsja Lille, kes alistas Clermonti 4:0 ning tõusis seitsmendale kohale. Clermont jäi teise poolaja keskel 0:1 kaotusseisus arvulisse vähemusse.

Nice - PSG  1:0 (0:0)