Märten Pajunurm: jalgpalliarmastus pole kunagi olnud nii suur (0)

Foto: Allan Mehik

Jalka küsimustele vastab sel korral FC Kuressaare üks võtmemängijaid, kaitsja Märten Pajunurm, kes kõneleb naljakatest seikadest seoses jalgpalliga ja sellest, kui hästi tunneb ta end FC Kuressaares. Vasakjalgne standardolukordade ekspert räägib lugejatele, kas tal õnnestus oma potentsiaal realiseerida.

  • Lugu ilmus esialgselt märtsikuu Jalkas.

Me kõik oleme kuulnud sadu põhjuseid, miks jalgpall on parim spordiala. Aga mis jalgpalli juures ei meeldi? (Teele)
Üks ja ainus asi ei meeldi – kaotamine! Kui kaotuse kõrval veel midagi välja tuua, siis ei meeldi mulle, kui enda sooritus ei tule välja soovitud tasemel, sest see tekitab alati halba tunnet.

Mis ei meeldi mängukorralduse juures? (Teele)
Saaremaa puhul võiks mängude korraldaja tuult vähendada (naerab – toim.). See oleks mõnikord hea. Aga kui tõsiselt rääkida, siis mängukorraldusele pole mitte midagi ette heita. Tänapäeval tehakse meie eest kõik ette-taha ära, saame mängule keskenduda ja see on vägev.

Kui FC Kuressaare koliks uueks hooajaks püsivalt Saaremaale, siis kas sa jätaks töö ja hakkaks täiskohaga jalgpalluriks? Seda eeldusel, et klubi maksaks ka korralikku palka. (Jüri)
Pean tunnistama, et praeguse elukorralduse juures ei koliks. Nooremana, paar aastat tagasi oleksin olnud nõus, aga tänaseks on asjaolud muutunud. Mul on jalgpalli kõrval äge karjäär, mis ei sega jalgpalli mängimist, ja mulle meeldib neid asju teha korraga. Seega, ainult jalgpall mind enam Saaremaale ei viiks.

REKLAAM

Mida sa saaksid teha väljakul mängu ajal, kui sa tunned, et sul ei tule ükski element välja? (Kristel)
Seda võib mõnikord mängus juhtuda. Kõige parem lahendus on püstitada mängusiseselt väike eesmärk ja sellele keskenduda. Kui see õnnestub, siis saab esmase enesekindlusega tagasi ree peale, et seejärel ka teised asjad välja tuleks. Oluline on see väike ülesanne võimalikult kiiresti täita, et ebaõnnestumise periood liialt pikaks ei veniks, ja õnneks jalgpallis tekib iga minut uus olukord. Alati on võimalus heastada ja mängu tagasi tulla.

Kes võidaks käesurumisvõistluse sinu võistkonnas? (Kristel)
Ma arvan, et Elari Valmas, kuigi ma arvan, et mina ja Ranon Kriisa teeme tema alistamise nimel kõvasti tööd. Valmasel on ürgne Kalevipoja jõud ja ta võtab võidu ära, aga õnneks lõpetas karjääri, nii et nüüd on meil võimalus.

Räägi oma kõige naljakam hetk, mis on sinuga juhtunud seoses jalgpalliga? (Kristel)  
Ma arvan, et neid naljakaid hetki on olnud mitu. Kui mõelda eelmisele hooajale, siis tagantjärele oli naljakas, et sain platsil korraliku "kuuli" näkku, aga veristest asitõenditest hoolimata sain hoopis kollase kaardi väidetavalt käega mängimise eest.

Kui mõelda tagasi, siis omamoodi oli naljakas kunagine U19 koondise mäng Islandi vastu. Peatreener Frank Bernhardt vahetas mind koos Karol Metsaga esimesel poolajal välja, sest lükkasime taga liiga palju söötu, et meeskond saaks natuke palli ka hoida. Kuna treeneri plaaniga see ei sobinud, siis vahetati meid hoopis juba 35. minutil välja! Saime õppetunni, et ei tasu treeneri plaanide vastu minna.

2011. aastal lõin hea sõbra Bert Klemmeri 18. sünnipäeval tema toonase koduklubi FC Viljandi vastu ühes mängus kaks karistuslööki sisse ning rikkusin ta sünnipäeva. Bert ei saa tänase päevani oma sünnipäeva ilma seda meenutamata rahus tähistada.

Foto: Brit Maria Tael

Kui väsitav on pidevalt Tallinnast Kuressaarde kodumängudele sõita? (Simon)
Ütlen ausalt, et see pole minu jaoks kunagi väsitav olnud. Paar tundi sõitu pole mitte midagi. Olen oma meeskonnakaaslastega mõnusas õhkkonnas koos ja Saaremaal on käia alati eriline tunne, sest näen sugulasi. Samuti sobib mulle praamisõit, mis lõikab bussisõidu kaheks.

Kui sageli sõidab meeskond või sõidavad üksikud mängijad Saaremaale enne mängupäeva ja kui tihti ööbitakse mängu järel Saaremaal? (Andrus)
Kui mängu kellaaeg on varasem, siis oleme meeskonnaga päeva jagu varem kohal. Kohalikud saavad kodudes ööbida ja nii-öelda linnapoisid pannakse hotelli. Pärast mängu läheme koos koju tagasi ning ööseks ei jää. Nädala sees kipume minema mängupäeval, sest avavile on kell 19. Aga lõunaste mängude puhul ei tule kõne alla samal päeval minek.

Sinu isa Rein on pikalt toimetanud jalgpallikohtunikuna. Kas tunnetad, et mängijana suhtud kohtunikesse seepärast teistmoodi kui need mängijad, kellel niisugust isiklikku kokkupuudet olnud pole? (Andres)
Ma arvan, et igaühel on kohtunikega suhe erinev. Isaga olen väga palju olukordi analüüsinud ja on olnud huvitav kuulata kohtuniku arvamust. Pean tunnistama, et aastatega on arusaamad paranenud... pean silmas, et isa on mängijatega samal lainel! (Muigab – toim.).

Mis klubis alustasid jalgpallitrennidega? (@rocco.siigur)
Kõik sai alguse viieaastasena isa võrkpallitrennis, kus sooja tehti jalgpalli mängimisega. Isa trennikaaslased hüüdsid mind Mart Poomiks.

Olin seitsmeaastane, kui läksin oma parimat sõpra ehk naabrit otsima, aga ta oli kadunud. Sain teada, et ta on jalkatrennis, ja läksin siis ise ka kohale. Tegu oli Kehtna Jalgpallikooliga ehk siis toonase Rapla Floraga. Minu esimeseks treeneriks oli Erki Kesküla.

Märten Pajunurm on mänginud ka väravavahina. Foto: Liisi Troska

Mis on su elu tähtsaim värav? (Raimond)
Ma arvan, et 2012. aastal Kuressaare eest löödud 1:0 võiduvärav FC Florale. See on siiani viimane kord, kui suutsime Flora alistada. Kogu see hetk jääb terveks eluks meelde, sest olin terve elu Floras olnud ja pärast laenule andmist lõin sellise värava. Flora oli ka tiitlikaitsja, mis tegi selle veelgi erilisemaks. Meie võit oli tõeline üllatuspomm ja minu väravast oli see võit veelgi tähtsam.

Mis põhjusel lahkusid Paidest? (@papa_luik_)
Lahkusin Paidest omal soovil. Treenerid nägid mulle seal kohta küll, aga näinud uusi täiendusi ja arvestanud enda elukorraldust, arvasin, et mänguajaga võib keeruliseks minna. Samal ajal ootas Kuressaare mind oma ridadesse tagasi ning olen meestejalgpallis seda alati oma koduklubiks pidanud. Oli õige aeg tagasi minna. Paidel hakkas paremini minema, minul läheb ka hästi, nii et ma olen kindel, et tegin õige valiku.

Kui õnnelik oled oma praeguses koduklubis? (@hyper_alex_188)
Väga õnnelik! Rohkem küsida ei oskakski, sest mul on head tiimikaaslased ja meil on suurepärane tiimivaim. Ootan alati trenni minekut! Mu jalgpalliarmastus pole kunagi olnud nii suur ning tõesti naudin igapäevaselt jalgpalliga tegelemist. Olen väga rahul, et saan mängida sellisel tasemel ja võistkonnas, kus on seda nii äge teha.

Miks oled just sina Kuressaare kapten? (@stevenveeber)
Enam ei ole. Olen nüüd selles arvestuses teine valik. Sander Seeman on nüüd meie kapten. Tihtipeale on see treeneri nägemus ja usun, et minu pikk kogemus kõrgliigas mängis oma osa, et osutusin valituks. Treeningutel ja mängudes proovin alati juhendada, olen eeskujuks ja ju siis on seda märgatud.

Mitu korda nädalas trenni teed? (@yorkis_terrier_kiki)
Iga päev. Eriti praegusel hooajaeelsel perioodil, kus võib juhtuda, et mõnel päeval on mitu treeningut, sest teen ise juurde. Hooaja vältel on viis treeningut nädalas, mäng ja üks vaba päev. Hooajaeelsel perioodil vabu päevi pole.

Kuidas oled rahul mängueelse muusikavalikuga riietusruumis? (Thorwald-Eirik)
Ideaalne ei ole, aga õnneks on seal nimekirjas piisavalt laule, mis meeldivad. Playlist on koostatud nii, et igaüks saab oma sõna sekka öelda, ja seega satub sinna enam-vähem kõik. Suures pildis ei taha kurta.

Mis klubis tahaksid tulevikus mängida? Kas välisklubis või koduliigas? (@kauren20)
Praegu ütleks, et tahaks mängida Kuressaares edasi ja saada klubi legendiks, nagu mõni eelnev seda on teinud. Ühestki teisest klubist Eestis ei unista ja välismaa ambitsiooni enam ei ole.

Mis on parim asi, mida on TikTok sulle õpetanud? (Kasper)
Söögitegemist. Olen sealt leidnud nii mõnegi retsepti, mida olen karantiinis ja isolatsioonis saanud proovida. Tuleb välja küll, sest julgen isegi sõpradele pakkuda.

Kas Adidase või Nike putsad? (@anderoiloste)
Kindlasti Nike putsad. Pool elust olen ikkagi Nikega mänginud. Olen aeg-ajalt ka Adidast proovinud, aga need ei sobi mulle nii hästi.

Kas oli mingi hetk, mil mõtlesid ja unistasid ka A-koondisest? (Mikk)
Kindlasti. Noorena olin alati A-koondise mängudel fännitribüünil. Ma arvan, et kümme aastat ei jäänud ühtki kodumängu vahele ja tol perioodil oli elu suurim unistus kunagi seal mängida. Sel hetkel olin veel väravavaht ja lootsin saada uueks Mart Poomiks. Kuid hakkasin väljakumängijaks, jõudsin noortekoondisesse ja mängisin isegi EM-finaalturniiril, nii et ütleksin, et noortekoondise esindamisega sai nii mõnigi unistus täidetud. Ei jää midagi kahetsema, sest suutsin oma potentsiaali realiseerida ja olen selle üle väga uhke.

Mis toimub Rapla mitmekülgsete väravavahtidega – nii sina kui ka Siim-Sten Palm olete suutnud näidata oma oskuseid nii väravas kui ka väljakul? (Silver)
Meil oli Raplas väga hea kogukond. Jalgpalli sai mängitud kõikide naabruskondadega. Kohalikke vastasseise leidis staadionil igal hetkel, eriti suvel, kui suures pildis elasime seal. Mängupraktikat kogunes lihtsalt nii palju, et kõik suutsid nii väljakul kui ka väravas hakkama saada, ja see oli ka põhjus, miks mul väljakule tulemine nii sujuvalt läks. Ma arvan, et Palmiga on sama. Veetsime palju aega koos staadionil ja tema sai ka igas rollis väga hästi hakkama.

Märten Pajunurm
Sünniaeg: 29.04.1993
Koduklubi: FC Kuressaare
Positsioon: keskkaitsja
Varasemad klubid: FC Flora, Paide Linnameeskond, Longwood Lancers (USA), Valga Warrior
Koondisekarjäär: U19 koondis 11/0, U16 koondis 1/0

Jalka kõiki varasemaid numbreid saab lugeda siit.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
MM TOOB UUED MURED
Sel aastal tuleb suvi turul teisiti - või kas ikka tuleb? Katari MM sunnib mängijaid vastama uutele küsimustele
SERBLASE TULEVIK
Ott Järvela | Kas Marko Savic saab võimaluse vigade paranduseks?
VUTIJUTUD
Pikk ette (ja ise järele) | Levadia naudib terve Eesti jalgpalli toetust, aga kannab ka kohustust ja vastutust
RISTNURK
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
16
14
2
0
42:8
44
2.
Tallinna FCI Levadia
17
14
2
1
41:7
44
3.
Nõmme Kalju FC
16
10
3
3
28:14
33
4.
Paide Linnameeskond
17
9
2
6
41:18
29
5.
FC Kuressaare
17
7
3
7
20:23
24
6.
Tartu JK Tammeka
17
4
2
11
16:36
14
7.
JK Narva Trans
15
4
1
10
16:27
13
8.
JK Tallinna Kalev
17
3
3
11
15:46
12
9.
Tallinna JK Legion
16
3
5
8
18:30
10
10.
Pärnu JK Vaprus
16
2
1
13
16:44
7