Mason Mount alustas ja lõpetas Chelsea väravatesaju (0)

Mason Mount. Foto: Scanpix / Adrian Dennis / AFP

Inglismaa kõrgliiga 9. voor pakkus tabeli esimese ja viimase vastasseisu, milles pani oma paremuse maksma hooaja seitsmenda võidu võtnud Chelsea.

Suureskoorilise võidu sepitsemisega tegi algust Mason Mount mängu kaheksandal minutil, kui karistusalast mõne meetri jagu väljast kõmmutatud pall lõpetas värava allnurgas. Kümme minutit hiljem seisis tablool juba kaheväravaline eduseis: Callum Hudson-Odoil õnnestus kaitsjate eest putku pista ja Tim Kruliga silmitsi seistes pall külmanärviliselt võrku saata. Chelsea taktikepi all möödunud esimese poolaja lõppskoori vormistas Reece James tõstes väravasuult välja tulnud Krulist pall pehmelt üle - 3:0.

Poolajapaus andis Chelseale indu veel juurde: 57. minutil tegi skoori Ben Chilwell virutades mänguvahendi kümnekonna meetri pealt madalalt väravavõrku. Viis minutit hiljem ebaõnnestus Norwichi blokk ning Max Aaronsist maandus pall jällegi võrgus. Külalismeeskonna õuduste jada sai aga kiirelt lisa, sest 65. mänguminutil sai Ben Gibson kohtumise teise kollase kaardi, jättes meeskonna vähemusse.

Aga ka sellest ei piisanud jalgpallijumalatele. 82. minutil anti kodumeeskonnale võimalus penaltipunktilt seisu veelgi kindlustada. Kui esimesel katsel õnnestus Krulil värav puhtana hoida, siis määruste rikkumise tõttu läks penalti kordamisele ning Mount seekord ei eksinud. Lõpptulemuse vormistamise vaeva jättis 22-aastane pallur samuti enda kanda lüües 90+1. mänguminutil tabloole 7:0.

Chelsea - Norwich 7:0 (3:0)

8., 85. pen., 90+1. Mason Mount, 18. Callum Hudson-Odoi, 42. Reece James, 57. Ben Chilwell, 62. ov. Max Aarons

Eemaldamine: 65. Ben Gibson (Norwich)