Mattias Käit oli Sloveenias lähedal võiduvärava löömisele (3)

Domžale poolkaitsja Mattias Käit (vasakul). Foto: NK Domžale

Sloveenia kõrgliiga esimeses voorus kuulus Eesti koondise poolkaitsja Mattias Käit Domžale meeskonna algkoosseisu, kui koduväljakul tehti Velenje Rudariga 2:2 viik.

Domžale jäi juba esimesel minutil kaotusseisu, kui täpne oli Ziga Skoflek. Vastus oli aga kiire, sest juba 3. minutil tegi Gregor Sikosek seisuks 1:1. 51. minutil viis Skoflek külalised taas juhtima, aga 62. minutil realiseeris Domžale kapten Senijad Ibircic penalti ja seis oli 2:2.

Kohtumise lõpusirgel oli domineerivam pool Domžale, kel avanes ka paar päris head võimalust. Väga lähedal oldi viigiväravale 82. minutil, kui Ibircici toimetatud nurgalööki pääses peaga udjama jamaikalasest ründaja Shamar Nicholson. Löögitrajektoorile jäänud Käit proovis palli kannaga väravanurka suunata, aga pall võttis tripsu ka vastasmängijast ja läks üle otsajoone. Neli minutit hiljem võeti Käit pingile.

Domžale hooaeg jätkub neljapäeval, kui Euroopa liiga esimese eelringi kordusmängus võõrustatakse Malta klubi Balzani, keda võõrsil 4:3 võideti. Sloveenia kõrgliiga teises voorus sõidetakse pühapäeval külla mullusele hõbedameeskonnale Ljubljana Olimpijale.

Soome kõrgliigas kaotas Kokkola KPV (Maksim Gussev pingil) võõrsil 0:3 Mariehamnile ning on tabelis eelviimasel kohal.