Mbappe kättemaksust sai PSG jaoks VAR-i ja oma lolluse abiga õuduste õhtu (0)

Prantsusmaa kõrgliiga liidrite kohtumises sai kinnitust vana jalgpalliklišee: see on mäng, mis võib koosneda kahest täiesti erinevast poolajast. PSG, kes juhtis esimese kolmveerandtunni järel Monaco vastu 2:0 ja võinuks parema õnne korral juhtida ka 5:0, lõpetas mängu kümnekesi ja 2:3 kaotusega.

Kui endine Monaco mees Kylian Mbappe 25. minutil kaitsjate eest lihtsalt ära jooksis ja palli võrku saatis ning 37. minutil ka penalti realiseeris, näis kõik PSG kätes olevat. Minut pärast teist tabamust lõi Moise Kean kaitsja tagasisöötu vahelt lõigates kolmandagi värava, ent selle võttis VAR eelnenud suluseisule viidates PSG-lt siiski ära. Samal põhjusel jäi Mbappe poolaja lõpuminutitel ilma võimalikust kübaratrikist, tagatipuks jõudis Kean veel korra pealöögiga põiklatti tabada.

Teisele poolajale tuli aga otsekui uus Monaco ning sealt, kus Mbappe töö pooleli jättis, võttis ohjad üle hoopis Kevin Volland. Sakslase esimese võimaluse tõrjus hiilgavalt Keylor Navas, ent seejärel oli Volland kahel korral värava ees lihtsalt õiges kohas ja sellest piisas, et pall võrku suunata.

PSG jaoks läks lugu päris hulluks 84. minutil, kui Abdou Diallol süütus olukorras juhe täiesti kokku jooksis. Keskkaitsja kaotas esmalt paremal äärel Vollandile palli, rebis karistusalasse murdnud sakslase selja tagant pikali ja nägi silme ees punast kaarti. Cesc Fabregas saatis penalti kindlalt ülemisse ristnurka ja Monaco oligi 0:2 kaotuse 3:2 võiduks pööranud.

Enne tänast üheksa võitu järjest noppinud PSG säilitas tabelis liidrikoha, ent Monaco jääb neist nüüd maha vaid nelja punktiga. Teise koha võib vooru lõpuks endale võtta hoopis Lille, kui alistab pühapäeva õhtul kodus tabeli tagaotsa kuuluva Lorienti, mis kergitaks nad PSG-st vaid kahe punkti kaugusele.

AS Monaco - Paris Saint-Germain 3:2 (0:2)