MEISTRID! Kalju ei lubanud Hiiul oma pidu rikkuda (3)

Nõmme Kalju ei jätnud Premium liiga 36. voorus midagi juhuse hooleks. Teel Eesti meistritiitli poole alistati Narva Trans 4:1, mis tähendas, et Kadrioru mängu tulemus oli kõige kirkamate medalite seisukohast tähtsusetu.

Kalju ärkas hooaja viimase päeva hommikul teadmisega, et võit teeb neist kuueaastase vaheaja järel meistrid. Viigi korral olnuks veel võimalus Floral, kaotus jätnuks aga võimaluse nii Florale kui Levadiale. Lõppeks oli kõik aga Kalju enese teha.

Sergei Frantsev tegi Hiiul algkoosseisus kaks julget valikut - keskkaitses mängis Maximiliano Ugge kõrval Deniss Tjapkin, mitte Vladimir Avilov; vasakul äärel Kaspar Paur, mitte Robert Kirss. Narva poolel seisis Artur Kotenko asemel postide vahel Betim Halimi, eelmises voorus Levadiale värava löönud Viktor Plotnikov jäi vigastusele viidates eemale.

Kalju alustas veidi rabedalt, nagu meeskond, kes teab, mis on kaalul - mängu domineeriti, kuid sisse lipsasid lihtsad eksimused. Kui Flora Kadriorus 17. minutil juhtima läks, langes Kalju virtuaalses tabelis teiseks, kuid selline seis kestis vaid seitse minutit. Siis riputas Igor Subbotin karistuslöögi kasti ja tänavu mitmeid tähtsaid väravaid löönud Marko Brtani pea oli taas vahel - 1:0 Kaljule!

Trans tundis selgelt puudust oma vaimsest vedurist Plotnikovist, kelle elav loomus ja lõputu võitlejahing annab lisakäigu kogu meeskonnale. Mängu elasid külalised sisse alles pärast Kalju juhtväravat, kuid Maksim Tšerezovi libastumine 34. minutil vajutas Flora-Levadia lootused sügavale mutta. Liliu röövis palli, mängis mööda ka Halimist ja pani palli võrku. Kalju 2:0. See värav tõi Liliule ka parima väravaküti autasu, sest Zakaria Beglarišvili jäi täna nullile.

Teiseks poolajaks piirilinlased lisakäiku ei leidnud, Kalju tuli aga riietusruumist välja teatava vabadusega ja see otsustas lõplikult mängu saatuse. Liliu ja Rimo Hundi lattilöökide järel lõi Ugge seina kolmanda, vaid mõni minut hiljem tema keskkaitsepartner Tjapkin juba neljanda naela. Trans jõudis küll auväravani, aga hooaega läbivalt Kaljule edu toonud sirgjooneline mäng ja standardolukorrad said taas otsustavaks.

Nii ei olnud lõpuks vahet, et Kadriorus võitis Levadia, sest Kalju ei andnud teistele võimalust ja tuli teist korda Eesti meistriks. Esimest korda pärast Florat aastal 2003 läbiti hooaeg kaotuseta, esimest korda üldse suutis keegi seda 36-mängulisel hooajal. Ja neljandat hooaega järjest ei suutnud valitsev meister tiitlit kaitsta - kuidas läheb Kaljul, näeme juba aastal 2019.

Mängu parim - Marko Brtan

Kevadel Kaljuga "olude sunnil" liitunud horvaat lõpetas eduka hooaja särava niiditõmbamisega keskväljal. Ei väristanud jalga ja kui meeskonnal kõige rohkem vaja oli, tegi seda, mida kõige paremini oskab. Tema väravad tõid Kaljule tänavu mitu olulist punkti ja nii oli paslik, et just tema kontole jäi tänagi kõige olulisem värav.