Meistrite liiga loos viis kokku Barcelona ja Manchester Unitedi, Liverpoolil vedas (ELis Arsenal-Napoli!) (8)

2011. aasta finaalis sai Barcelona Manchester Unitedist 3:1 jagu. Foto: OptaJoe Twitter

Euroopa Meistrite liiga loos tõi kaasa ühe "surmapaari", sest loosiratas viis vastamisi Barcelona ja Manchester Unitedi. Euroopa liiga veerandfinaalis ei halastanud loos aga Arsenalile ja Napolile, kes kohtuvad omavahel.

Intrigeerivaimas paaris kokku loositud Barcelona ja United kohtusid nii 2009. kui ka 2011. aasta finaalis. Mõlemal juhul jäi peale Barcelona. Inglismaa siseasjas selgitavad ühe poolfinalisti Tottenham ja Manchester City, neile tuleb poolfinaalis vastu kas Amsterdami Ajax või Torino Juventus. Barcelona ja Unitedi duelli võitja jääb poolfinaalivastast ootama paarist, kus kohtuvad Liverpool ja Porto.

Meistrite liiga veerandfinaalid:

  • Amsterdami Ajax - Torino Juventus
  • Manchester United - Barcelona
  • Liverpool - Porto
  • Tottenham - Manchester City

Veerandfinaalide avamängud peetakse 9. ja 10. aprillil ning korduskohtumised 16. ja 17. aprillil. Poolfinaalid on kavas 30. aprillil ja 1. mail ning kordusmängud 7. ja 8. mail. Finaal peetakse Madridis asuval Estadio Metropolitanol 1. juunil.

Kui kaheksandikfinaalis ei loositud omavahel vastamisi sama riigi klubisid, siis enam geograafilisi piiranguid ei olnud. Kehtis ainult üks erand ja see puudutas Manchester Unitedit, kes ei saa mängida oma kodumängu Manchester City kodumatšiga samal nädalal, sest see tekitaks olukorra, kus Manchesteris oleks lisaks kohalikele vutitoetajatele korraga kahe võõrsilklubi fännid ja oleks potentsiaalne oht avalikule korrale. Nii ka läks, algselt loositi Unitedile teine mäng kodustaadionile, kuid kuna sama juhtus Cityga, peab United esmalt ise Barcelonat võõrustama ning seejärel Camp Noule sõitma.

Euroopa liigas tuli samuti teha muudatus, sest esialgu loositi samale mängudeõhtule nii Arsenal kui ka Chelsea. Ümber pöörati Arsenali ja Napoli kohtumiste järjekord ehk Londoni meeskond peab esmalt itaallasi ise võõrustama ja siis neile külla sõitma. Teistes paarides peavad Hispaania duelli Villarreal ja Valencia, kaheksandikfinaalis dramaatiliselt Sevilla auti löönud Praha Slavia kohtub Chelseaga ja Benfica läheb vastamisi Frankfurdi Eintrachtiga.

Euroopa liiga veerandfinaalid peetakse 11. ja 18. aprillil, poolfinaalid 2. ja 9. mail. Tänavune finaal toimub Bakuu olümpiastaadionil 29. mail.

Euroopa liiga veerandfinaalid:

  • Arsenal - Napoli
  • Villarreal - Valencia
  • Benfica - Frankfurti Eintracht
  • Praha Slavia - Chelsea

LIVE-ülekanne:

SEOTUD LOOD
8 kommentaari

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (8)

Kommentaare ei ole.

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
VÄLISMAAL
KALJU JA KALEV 2:2
Luup peale | Noore Kalevi hiilgav plaan tõi Kaljus pahanduse majja
ARVAMUS/KOMMENTAAR
Jalgpall kui elu hüperbool
ARVAMUS/KOMMENTAAR
Jalgpall kui elu hüperbool (0)
 
SILM PEALE!
Floras käib Liivaku ja Sorga vahel armutu duell esiründaja tiitli nimel. Henn: keeruline on jätta pingile 4 väravat löönud mängija
SILM PEALE!
Floras käib Liivaku ja Sorga vahel armutu duell esiründaja tiitli nimel. Henn: keeruline on jätta pingile 4 väravat löönud mängija (15)
Soccernet.ee jalgpallisaate "Silm peale!" juubelimaigulises kümnendas osas on luubi all Frank Liivaku ja Erik Sorga duell Flora esiründaja koha nimel.
 
Saliste ja Tekko ristasid piigid juba enne nädalavahetuse madinat. Kumb on parem kohtunik?
SILM PEALE!
Saliste ja Tekko ristasid piigid juba enne nädalavahetuse madinat. Kumb on parem kohtunik? (0)
Soccernet.ee jalgpallisaate "Silm peale!" juubelimaigulise kümnenda osa "Ole kohtunik!" rubriigis ristavad piigid mehed, kes lähevad nädalavahetusel vastamisi ka palliplatsil.
Maradona võitlus kartellide külje all
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID