Meistrite liiga mulluse poolfinalisti pääs alagrupiturniirile sattus mõneti küsimärgi alla (0)

Möödunud hooajaMeistrite liigas imelist mängu näidanud, järjepanu suurklubisid konkurentsist välja lülitanud ja lõpuks poolfinaaliga piirdunud Amsterdami Ajax ei suutnud teisipäevases play-off avamängus võõrsil väravat kirja saada ning ühtlasi lõpetati kohtumine vähemuses.

Suvel mitmetest põhimeestest, eesotsas Matthijs de Ligti ja Frenkie de Jongiga, ilma jäänud Ajax mängis Küprose tippklubi Nikosia APOEL-iga kui võrdne võrdsega. Kuigi palli vallati 63% mänguajast, siis pealelöökides jäädi peale vaid 11-10.

Matš kulges vägagi närviliselt ja kokku jagati kahe tiimi peale üheksa kollast kaarti, millest seitse kuulusid Ajaxile. 80. minutil välkus ka punane kaart paremkaitsjale Noussair Mazraouile ja Ajax pidi viimased kümmekond minutit vähemuses hakkama saama. Väravad jäidki siiski löömata, ent ühest küljest on trumbid APOEL-i käes - kui Hollandis saadakse värav kirja, siis on Ajax sunnitud kahega vastama.

Eelmises ringis Glasgow' Celticu alistanud rumeenlaste Cluj sel korral tabamusi kirja ei saanud ning koduplatsil tuli tunnistada Praha Slavia 1:0 paremust. Ainsa värava autoriks oli Lukaš Masopust, kes nurgalöögist tulnud palli ühe puutega väljastpoolt karistusala võrku saatis. Clujil oli võimalus 79. minutil viik jalule seada, aga Billel Omrani penaltilöögi Ondrej Kolar tõrjus.

Minimaalse skooriga võitis ka Club Brugge austerlaste Linzi LASK-i. Selles kohtumises oli värava autoriks belglasest ründaja Hans Vanaken, kes realiseeris kümnendal minutil penalti.

Korduskohtumised peetakse ära 28. augustil. Kolmapäeval on play-off paarideks FK Krasnodar - Piraeuse Olympiakos, Crvena zvezda - Berni Young Boys ja Rosenborg - Zagrebi Dinamo.

Cluj - Praha Slavia 0:1 (0:1)