Meistritiitli maha mänginud Teniste ja Brann langesid juba kolmandaks (0)

Taijo Teniste. Foto: Brit Maria Tael

Norra kõrg- ja esiliigas oli eestlastel täna tihe mängupäev, kui kokku oli võistlustules viis eestlaste klubi.

Päeva alustas 90 minutit kirja saanud Nikita Baranov, kes hooaja sees kõrgliigaklubi Kristiansundi esiliigas palliva Sogndali vastu vahetas. Paraku kaotati teise poolaja alguse väravast Notoddenile, aga Sogndali jaoks oli see enne üleminekumänge tabeli seisukohast "tähtsusetu" kohtumine, sest neljas positsioon oli juba kindel.

Esimeses play-offi ringis ootab neid viiendaks tulnud Ull/Kisa, kellega kohtutakse kodus. Meistriliigasse tõusmiseks on vaja võita lisaks Ull/Kisale ka Aalesundi või Nest-Sostrat.

Norra kõrgliigas pääses ainsana väljakule täismängu kirja saanud Taijo Teniste, kui Brann kaotas 1:3 Kristiansundile, kelle eest Andreas Vaikla pingile jäi ning Brent Lepistu koosseisu ei kuulunud. Branni jaoks on Norra meistritiitel kadunud ning viimases voorus võidetakse hõbemedalite eest, kuivõrd täna langeti punktiga Molde selja taha.

Euroopa liigas tegusid tegevad Joonas Tamm ja Sarpsborg võtavad koduliigas rahulikumalt, kui kodus viigistati tabeli punase laternaga Sandefjordiga 1:1. Tamm väljakule ei pääsenud. Samuti jäi pingile Lilleströmi puurilukk Matvei Igonen, kelle koduklubi viigistas võõrsil Stromsgödsetiga 2:2. Vigastatud Enar Jäägeri tööandja Oslo Valerenga viigistas Bodö/Glimtiga 1:1.

Tabelis on Kristiansund roninud 46 punkti peale viiendaks ja sel positsioonil ka hooaeg lõpetatakse, Valerenga on 39 punktiga kaheksas, Sarpsborg 38 punktiga üheksas ja Lilleström 29 punktiga 13.