Memo | Ainus löök raamide vahele andis Costa Ricale esimese võidu (0)

Costa Ricale piisas vaid ühest sähvatusest. Foto: Scanpix / Darko Bandic / AP Photo

MM-finaalturniiri 0:7 kaotusega alustanud Costa Rica üllatas teises voorus 1:0 võiduga Jaapanit. Värava lõi Keysher Fuller 81. minutil.

Esimesel poolajal ei teinud kumbki meeskond ühtki pealelööki raamide vahele, karistusalast ei pääsetud löögile mitte kordagi. Kõige esimesel minutil tormas Jaapan küll aktiivselt rünnakule ja teenis nurgalöögi, aga see jäi poolaja ainsaks korneriks. Ülejäänud ajal kõigutati palli tihti rahulikult kaitseliinis, eespool ambitsioonikamad söödud ei õnnestunud.

Vaheajal kaks vahetust teinud Jaapan alustas teist kolmveerandtundi teravalt, sooritades esimestel minutitel kaks pealelööki raamide vahele ja teenides kaks kiiret nurgalööki. Jaapan oli esimesel poolajal vallanud palli vastasest vähem, aga hoidis teisel poolajal palli pidevalt enda valduses. Costa Rica proovis 5-4-1 formatsioonis kaitse lukus hoida.

Teise poolaja keskel võtsid Costa Rica mängijad oma karistusala vahetus läheduses kaks korda kollase kaardi hinnaga jaapanlased maha. Sinisärkide trahvilöögid headelt positsioonidelt ei õnnestunud.

81. minutil kaotas Jaapan oma kasti lähedal palli ning Yeltsin Tejeda söötis Keysher Fullerile, kes tegi pehme tõste tagumisse ristnurka - 0:1! Löök ei olnud tõrjumatu ning puurivaht Shuichi Gonda sai kaks kätt vahele, kuid ei suutnud palli väravast mööda lükata.

Jaapani kaotus tõstab Saksamaa šansse, sest sakslastele jääb nüüd igal juhul viimase vooru eel võimalus edasi pääseda, isegi kui täna õhtul alistutakse Hispaaniale. Praegu on Hispaanial, Jaapanil ja Costa Rical kolm punkti, Saksamaal null. Tähelepanekuid mängust:

Pöördehetk | Navase tõrje 88. minutil. Ootamatult kaotusseisu jäänud Jaapan pidi lõpus jalad kõhu alt välja võtma ning tekitas 88. minutil suurepärase viigivõimaluse. Kaoru Mitoma murdis vasakult äärelt läbi ja söötis palli karistusala keskele, Daichi Kamada löögi tõrjus aga Keylor Navas jalgadega. Järgnes kastis suur sagimine, mille lõpetuseks Navas palli püüdis. See jäi Jaapani mängu parimaks momendiks. Selle võimaluse nurjamine aitas Costa Rical teha pärast Hispaanialt saadud 0:7 kaotust nullimängu ja avada võiduarve.

Üllatus | Ettevaatlik lähenemine. Antud kohtumise esimene poolaeg oli ilmselt senise turniiri igavaim ja uimaseim, kumbki meeskond ei suutnud ühtki head võimalust tekitada. Teisel poolajal Jaapan pisut aktiviseerus, aga mitte piisavalt, et Costa Ricale väravat lüüa. Costa Rica poolt vaadates võib öelda, et punasärkide kannatlikkus andis neile lõpuks kolm punkti, aga kokkuvõttes oli tiimide üliettevaatlik lähenemine üllatav, arvestades et just see kohtumine oli mõlema jaoks parim võimalus punkte korjata - ülejäänud vastased selles alagrupis on ju maailmameistritiitlitega pärjatud Hispaania ja Saksamaa.

Staar | Keysher Fuller. Fuller sooritas Costa Rica senise kahe mängu ainsa pealelöögi raamide vahele. See oli filigraanne tõste, mis tõi koondisele kohe kolm võidupunkti.

Ilus hetk | Kaunis Costa Rica fännitar sai võitu tähistada. Tribüünidel toimus vaatemängu terve matši vältel rohkem kui väljakul. Erilist silmarõõmu pakkus ülaloleval pildil nähtav imekaunis fännitar.

Tsitaat | "Me oleme elus, see on põhiline, ja keegi ei saa meid veel ära unustada. Võime jätkuvalt unistada." Nii ütles Costa Rica peatreener Luis Suarez mängujärgsel pressikonverentsil.