Memo | Hispaania alustas MM-i rekordiliselt ülekaaluka võiduga (0)

MM-finaalturniiri E-alagrupi teine mäng ei toonud kaasa grupi teist suurüllatust. Hispaania valitses kohtumist Costa Rica vastu pikkade lühisööduliste pallivaldamistega täielikult ja võttis senise turniiri ülekaalukaima, 7:0 võidu.

Tegemist on Hispaania suurima võiduga ja ühtlasi Costa Rica suurima kaotusega MM-finaalturniiride ajaloos. Opta Analysti andmetel püstitas Hispaania ka MM-finaalturniiride rekordi pallivaldamises (81,8%) ning 90 minuti jooksul tehtud täpsetes söötudes (976).

Kohtumise esimene hea võimalus avanes Dani Olmol viiendal minutil. Ta sai Pedrilt oivalise kõrge söödu karistusalasse, kuid lõi mööda. Ebatäpseks jäi neli minutit hiljem ka Marco Asensio sooritus karistusala joone juurest, tema sai samuti söödu Pedrilt.

11. minutil võrk sahises. Gavi pehme tõste sai Francisco Calvost hispaanlaste jaoks sobiva rikošeti ning Dani Olmo realiseeris kastis olukorra meisterlikult. Olmo võttis esimese puutega palli pöördelt maha ja tõstis teise puutega pehmelt üle puurivaht Keylor Navase - 1:0!

Kümme minutit hiljem skooris Hispaania jälle. Jordi Alba andis vasakult madala tsenderduse ja Marco Asensio lõi ühe puutega alla nurka. Navas sai käed vahele, kuid ei suutnud meeskonda päästa - 2:0!

Veel kümme minutit hiljem sündis järgmine värav. Oscar Duarte lõi oma kastis Albale vastu kanda ning Ferran Torres realiseeris Jorginho-stiilis hüppega penalti, Navas vajus vales suunas - 3:0!

54. minutil skooris Torres teist korda. Ta sai Gavilt söödu ning tegi küll liiga pika esimese puute, kuid Costa Rica kaks kaitsjat ja väravavaht ei suutnud palli enda valdusesse võtta. Calvost põrke saanud lahtise palli suskas Torres võrku - 4:0!

74. minutil andis Alvaro Morata vasakult tsenderduse ning Gavi lõi umbes 14 meetrilt ühe välisküljepuutega otse õhust palli postipõrkega võrku - 5:0!

90. minutil andis Nico Williams paremalt äärelt madala terava palli värava ette, Navas lükkas selle ebaõnnestult ette Carlos Solerile, kes skooris - 6:0!

See polnud veel aga kõik, sest üleajal mängis Morata Olmoga seina ning lõi mänguvahendi alumisse väravanurka - 7:0!

Avavooru järel on Hispaanial ja Jaapanil E-alagrupis kolm punkti, Saksamaal ja Costa Rical null. Järgmises voorus lähevad vastamisi Euroopa tippsatsid Hispaania ja Saksamaa omavahel. Tähelepanekuid mängust:

Pöördehetk | Avavile. Klassivahe oli nii ilmselge, et Costa Rica punktivarianti ei paistnud kordagi. Valges särgis meeskond proovis nii neljase kui ka viiese kaitseliiniga, kuid hispaanlaste vastu ei aidanud miski. Terve kohtumise jooksul ei sooritanud Costa Rica ühtki pealelööki ega teeninud ühtki kornerit.

Üllatus | Navas ei teinud ühtki tõrjet. Costa Rica kuulsaim mängija, kapten ja väravavaht Keylor Navas ei suutnud teha FIFA kodulehe statistika kohaselt mitte ühtki tõrjet - Hispaania sooritas seitse pealelööki raamide vahele ja kõik seitse lõpetasid võrgus! 81. minutil pareeris Navas Morata löögi, kes oli aga suluseisus, nii et ametliku tõrjena see kirja ei läinud.

Alvaro Morata lohutas kohtumise lõpus endist klubikaaslast Keylor Navast. Foto: Scanpix / Kirill Kudryavtsev / AFP

Staar | Gavi. 18 aasta ja 110 päeva vanune poolkaitsja Gavi sai noorimaks väravalööjaks MM-finaalturniiridel pärast 1958. aastat, mil skoori tegi 17-aastane Pele. Gavist sai ka Hispaania koondise noorim mängija suurturniiride ajaloos.

Ilus hetk | Balde sai debüüdi. 19-aastane Barcelona vasakkaitsja Alejandro Balde sai kirja oma A-koondise debüüdi, kui ta vahetati 64. minutil klubikaaslase Jordi Alba asemele platsile. See on vägev koht, kus teha koondisedebüüt - MM-finaalturniiril 7:0 võidumängus! Turvalises eduseisus Hispaania sai endale lubada kõigi viie vahetuse ärategemist 69. minutiks.

Koos üleajaga sai Balde mängida 34 minutit. Ta ei viibinud niisama väljakul, vaid algatas viienda värava olukorra, tõustes palliga järjest ligi poole väljakupikkuse jagu, mitmete vastaste vahelt läbi.

Tsitaat | "Kiitus nõrgestab." Hispaania koondise peatreener Luis Enrique rääkis matši järel: "Me oleme esimesed, kes homme treenima hakkavad, et valmistuda mänguks Saksamaaga. Kiitus nõrgestab, me teame seda, ja me ei lähe selle õnge. Plaan on alati niimoodi mängida, aga me ei hakka alati ülekaalukalt võitma."