Memo | Kängurumaa vägilased pistsid Tuneesia oma kukrusse (0)

Mitchell Duke (paremal) tõi Austraaliale nende esiemse võidu sel turniiril. Foto: Scanpix / Zheng Huansong / Xinhua via ZUMA Press

Jalgpalli MM-i D-grupi kohtumises alistas suurepäraselt alustanud Austraalia 1:0 Tuneesia. Võit annab kängurumaalastele play-off 'i lootuse.

D-alagrupi teise ringi avamatš algas mõnevõrra üllatuslikult austraallaste taktikepi all, kui eelmises mängus Taanile palju probleeme valmistanud Tuneesia lülitati platsil täielikult välja. Austraalia valdas palli, võitis kahevõitlusi ning hetkedel, mil vastased püüdsid rünnakule tõusta, nullisid Socceroo 'd nende üritused.

Kängurumaa meeste dominatsioon kandis vilja 23. minutil, kui tipuründaja Mitchell Duke saatis vasakult äärelt tulnud tsenderduse filigraanse pealöögiga Tuneesia väravavõrku. Duke oli seljaga sihtmärgi poole, kuid suutis meisterlikul viisil nahkkera täpselt paremasse ülanurka suunata - 1:0!

Aja möödudes sai ka Tuneesia mängu sisse, poolaja lõpp kuulus juba täielikult neile. 40. minutil avanes suurepärane šanss Mohamed Drageril, kuid tema pealelöögi blokeeris Stoke City's igapäevatööd tegev Harry Souttar. Hetk hiljem, avavaatuse kolmandal üleminutil, avanes tuneeslaste kaptenil Youssef Msaknil järejkordne võimalus - paremalt äärelt värava ette toimetatud pall maandus Msakni jalal, kelle pealelöök vuhises napilt paremast postist mööda. Vaheajaks oli seis 1:0

Tuneesia naases riietusruumist uue hingamisega - mäng võeti täielikult enda kätte. Loodi mitmeid võimalusi, kuid poolaja parim šanss tuli hoopis austraallastele. Nimelt 71. minutil andis vahetusest sekkunud Jamie Maclaren oivalise palli värava ette sööstnud Mathew Leckiele, kellel jäi eduseisu duubeldamisest varbaküüne jagu puudu.

Tuneesia jätkas viigivärava otsinguid, kuid nende kahjuks jäi see tulemata, lõppseis 1:0 Austraaliale. Teenitud võit tähistab austraallaste jaoks turniiri esimesi punkte - avakohtumine prantslastega lõppes 1:4 kaotusega. Tuneesial on kahe mängu järel üks punkt, mis teeniti Taani vastu. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Pöördehetk | Tuneesia mängueelne häälestatus

Kohtumise esimesed minutid näitasid, et Tuneesia koondis polnud veel platsile jõudnud. Kuigi Aissa Laidouni oli väga emotsionaalne ja üritas mehi endaga kaasa tõmmata, siis ülejäänud pallurid olid pisut uimased.

Seetõttu jäid avamängus suurepäraselt tegutsenud tuneeslased kohe Austraalia surve alla. See andis Socceroo 'dele usku, mille najal sündis ka Mitchell Duke'i ava- ja ühtlasi ka võiduvärav. Mängu käigus sai Tuneesia end käima, aga viletsa alguse viljad kummitasid neid kuni lõpuvileni.

Üllatus | Austraalia oivaline algus.

Mõlema koondise avamängude põhjal võis ennustada, et kohtumise niinimetatud A-pool on Tuneesia. Seda sai tuletada austraallaste mannetust mängupildist Prantsusmaa vastu ja tuneesia särast Taani vastu.

Küll aga algas kohtumine täiesti vastupidiselt: Austraalia pallis nagu tippsats, Tuneesia pidi keskenduma palli taga ajamisele. Teiseks poolajaks jõuvahekord vahetus, kuid austraallaste tugev algus oli see, mis mängu ära otsustas.

Staar | Harry Souttar

Igapäevaselt Inglismaa esiliigaklubis Stoke City's tegutsev keskkaitsja Harry Souttar oli Tuneesia vastu kindel nagu kalju. Ehe näide tema suurejoonelisusest sündis 86. minutil, kui Souttari kaitsepartner Kye Rowles eksis keskringis omaksvõtuga, sai koomilisel viisil palliga näkku ning kinkis Taha Yassine Khenissile vaba tee väravani. Souttar jooksis seepeale Khenissile järele ning varastas palli määruspäraselt omadele tagasi. Lisaks suurepärasele kaitsetööle tõi 24-aastane mängumees oma meeskonnale rahu ja kindlusetunnet.

Ilus hetk | Mitchell Duke'i tähistamine

Mitch Duke viis 23. minutil oma meeskonna juhtima. Briljantsele väravale järgnes südantliigutav tähistamine: nii Duke kui ta poeg, kes oli tribüünidel, tähistasid täpselt samamoodi.

Tsitaat | "Mängijana pead uskuma, et suudad väravaid lüüa. Ma ütlesin oma pojale, et kui skoorin, siis jagan seda hetke temaga. Värava tähistus oli väike "J" täht - see on ta eesnime esimene täht," kirjeldas Duke oma tähistust.

Tuneesia - Austraalia  0:1 (0:1)