Memo | ŠOKK! Suursoosik Argentina sai saudidelt tappa! (0)

Lionel Messi ja Argentina said ootamatu kaotuse. Foto: Scanpix / REUTERS / Carl Recine

MM-finaalturniir vajas viit mängu, et tõeliselt šokeerida. Võistluse üheks suurimaks favoriidiks peetud Argentina alustas turniiri 1:2 kaotusega Saudi Araabiale. Sellega lõppes argentiinlaste 36-mänguline kaotuseta seeria.

Argentina haaras C-alagrupi avamängus pallivaldamise esimestest minutitest enda kätte. Võistkonna kapten Lionel Messi sundis Saudi Araabia väravavahi Mohammed Al Owaisi juba teisel minutil tõrjetööle.

Kümnendaks minutiks oli Argentinal 1:0 juhtvärav käes, kui Messi realiseeris penalti, mille teenis nurgalöögi järel maha sikutatud Leandro Parades. Seejuures määrast sloveenist peakohtunik Slavko Vincic 11 meetri trahvilöögi pärast VAR-i sekkumist ja olukorra videost üle vaatamist.

23. minutil skooris Messi taas - tõusis suluseisulipp. 28. minutil tõstis Lautaro Martinez palli üle väravavahi saudide puuri - VAR tuvastas suluseisu. 35. minutil lõi Martinez uuesti värava - taas tõusis suluseisulipp. Argentina sai korduvast võrgusahistamisest hoolimata riietusruumi vaid üheväravalises eduseisus.

Teine poolaeg jõudis vaevu alata, kui Firas Al Buraikan leidis hea jätkuga Saleh Al Shehri, kelle üpris terava nurga alt vasaku jalaga sooritatud pealelöögist maandus pall täpselt tagumise posti kõrval - 1:1!

53. minutil tantsis Salem Al Dawsari pikaks läinud tsenderduse järel Argentina karistusalas kolme kaitsja vahel ning keerutas palli Emiliano Martinezi näppude kaudu värava paremasse ülanurka, viies Saudi Araabia 2:1 juhtima!

Argentina hakkas vastust otsima, aga ei Lionel Messi, Nicolas Tafliafico, Angel Di Maria, Lautaro Martinez, Enzo Fernandez, Julian Alvarez ega teised seda ei leidnud. Argentina sai šokeeriva 1:2 kaotuse! Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Saudi Araabia jalgpallurid ajaloolist võitu tähistamas. Foto: Scanpix / REUTERS / Hannah Mckay

Pöördehetk | Saudi Araabia 1:1 viigivärav. Saudid ei teinud esimesel poolajal mitte ühtki pealelööki ja valdasid palli vaid 37% mänguajast. 48. minuti hea keskväljapress, pallivõitmine ja sirgjooneline tegutsemine tõid aga kiirelt tulemuse. Al Hilali ründaja Saleh Al Shehri mängis Tottenhami keskkaitsjast Cristian Romerost hõlpsalt mööda ja võrk sahises.

See tabamus keeras mängu dünaamika pea peale, saudid hakkasid järsku suruma ning lõid vaid viis minutit hiljem oma teise tabamuse. Kõik algas ühest õnnestumisest. Mängu lõpuks said saudid kirja kolm pealelööki, millest kaks läksid raami ja ühtlasi ka võrku.

Üllatus | Argentina hädas suluseisulõksuga. Oma etteaste poolest oleks Argentina võinud avapoolaja võita vabalt 4:0. Saudi Araabia mängis ülikõrge kaitseliiniga, mille taga oli meeletult ruumi. Argentiinlased ka otsisid seda tühjust, ent ei tulnud toime vastaste õlitatud tagaliini tegutsemisega. Saudi Araabia kaitseliin oli end väljakule sättinud joonlaua täpsusega ning pidevalt astuti õigeaegselt vastu, mis jättis argentiinlased suluseisu.

Kolm lugemata jäänud väravat on väga kõnekad. Saudid pakkusid tegelikult ju Argentinale võimalust, aga lõuna-ameeriklaste enda lohakas tegutsemine pani nad keerulisse seisu ja maksis lõpuks kätte.

Staarid | Kogu Saudi Araabia meeskond. Muidugi võiks esile tõsta väravalööjaid Al Shehrit või Al Dawsarit, rääkimata sangarlikust väravavahist Al Owaisist. Aga see ajalooline, šokeeriv ja murranguline võit on kogu Saudi Araabia meeskonna oma.

Nad kaotasid vigastusele oma kapteni Salman Al Faraj. Mängu lõpus sai vasakkaitsja Yasir Al Shahrani obaduse põlvega näkku enda puurilukult. 57. minutil oli Lionel Messi juba väravaga silmitsi, kui keskkaitsja Hassan Al Tambakti sekkus spaagega ja peatas mitmekordse maailma parima jalgpalluri hoo. Kohtumise esimesel üleminutil tõrjus Abdulelah Al Amri peaga väravajoonelt Argentina löögi. Seejuures oli kaitsja Al Amri peatreener Herve Renardi poolt väljakule toodud kaks minutit varem äärepoolkaitsja Nawaf Al Abedi asemel, kes oli ise eelnevalt vahetusest sekkunud.

80 000 pealtvaatajat mahutaval Lusaili staadionil kirjade järgi 88 012 silmapaari ees olid staarideks kõik Saudi Araabia meeskonna liikmed. See oli ühise pingutuse suur triumf!

Ilus hetk | Saudi Araabia 2:1 juhtvärav. Al Dawsari tegutsemine kaitsjate vahel ning suurepärane löök olid meisterlikud. See hetk jääb jääb Saudi Araabia jalgpallifänne saatma pikaks ajaks ning pakub rõõmu kõigile neile jalgpallisõpradele, kes unistavad suursugustest üllatustest.