Memo | Võitlust ja väravaid jagus igale maitsele, kõik võidupunktid läksid aga Aafrikasse (0)

Minjae Kim (vasakul) võitlemas ghanalaste Inaki Williamsiga. Foto: Scanpix / Mohamed Messara / EPA

MM-finaalturniiri H-alagrupi teise vooru avas Lõuna-Korea ning Ghana vahel peetud mäng. Põnevast matšist väljusid võitjana enne kohtumist nulli punkti peal olnud aafriklased.

Mängu alustas teravamalt Lõuna-Korea. Pea kõik statistilised näitajad eesotsas pallivaldamise, ning eelkõige peale- ja nurgalöökidega olid nende kasuks. Ghana ei omanud aga mitte ühtegi arvestatavat võimalust ning paistis seega silma selgelt suurema passiivsusega.

Puhtalt statistika pealt aga jalgpalli ei mängita ning 24. minutil asusid aafriklased vastu matši käiku juhtima. Karistuslöögist tulnud pall põrkas mitme mehe puute järel vabaks jäänud Mohammed Salisule, kes nahkkera pikemalt mõtlemata väravasse rammis ning omadel kõige suuremad pinged sellega maha võttis - 0:1.

Ei kulunud kaua aega, kui Lõuna-Korea leidis end veelgi suuremast jamast. 34. minutil andis Jordan Ayew suurepärase tsenderduse karistusalasse jooksnud Mohammed Kudusi pea peale. Viimane kasutas tekkinud võimaluse pikemalt mõtlemata ära ning pall oli 10 minuti jooksul juba teistkordselt Lõuna-Korea väravas - 0:2.

Järelejäänud poolaja jooksul rahunes mäng maha. Oli näha, et Ghana on seisuga rahul ja Lõuna-Korea üritab, aga millestki jääb pidevalt puudu. Lisaminutitel tekkis aafriklastel ootamatult võimalus kolmandaks tabamuseks, kuid väravaraamistiku lähistelt suunas Thomas Partey sinnakukkunud palli siiski tugevalt üle puuri. Vaheajale mindi seega (tõenäoliselt) väga erinevate mõtetega.

Teist poolaega oli mängitud kümmekond minutit, kui Lõuna-Korea tuli mängu tagasi. Vaid mõni hetk platsil viibida jõudnud Kang-in Lee võttis ghanalastele kaotatud palli koheselt tagasi ning andis suurepärase tsenderduse Gue-sung Chole, kes palli peaga väravasse saatis ning omade kaotusseisu minimaalseks vähendas - 1:2.

Kaua ei pidanud ootama ka seda, kui seis oli taas tasa. 61. minutil pääses otsajoone juurest ühe puutega tsenderdama üks Aasia meeskonna kuulsa viisiku ehk Kimide esindajatest Jin-su Kimi näol. Antud pall oli täpne ning maandus taas kord Gue-sung Cho pea peal, kes mänguvahendi järjekordselt aafriklaste puuri kihutas ja sellega järelejäänud pooltunniks suure hulga põnevust mängu tõi - 2:2.

Ghana kosus aga tagasilöökidest kiirelt. 68. minutil andis Gideon Mensah vasakult äärelt terava palli penaltipunkti juurde. Meeskonna tipuründaja Inaki Williams lõi sellest küll mööda, kuid tema ja kaaslaste õnneks oli valvel avavärava löönud Mohammed Kudus, kes mänguvahendi ühe puutega piisavalt täpselt raamide vahele lõi, et omad uuesti juhtima viia - 2:3.

Nagu ühe meeskonna minimaalse eduseisu puhul tavapäraselt loogiline on, hakkas ka tänases kohtumises kaotusseisu jäänud tiim innukalt päästvat viigiväravat otsima. Lõuna-Korea küll surus ja võitles maruliselt, aga rohkem ghanalaste väravalukku lahti muukida ei suudetud. Ka kohtumise lõpuks olid kõik olulised näitajad - söödud, löögid (raamidesse), pallivaldamine, nurgalöögid - asiaatide kasuks, kuid tähtsaima eesmärgi ehk alagrupifaasis silmade kogumisega ei tuldud täna siiski lõpuks toime. Soccernet.ee tähelepanekud:

Pöördehetk | Poolajapaus

Kuigi Lõuna-Korea lahkus kohtumisest lõpuks punkti(de)ta, osutati terve matši vältel südikat vastupanu. Teise poolaja puhul jätkati sealt, kus esimesel töö pooleli jäi ehk domineeriti, loodi võimalusi ja oldi kenasti mängus sees. Lihtsalt nüüd tuli pingutuste ja parema realiseerimise toel ka tulu, kui mõneminutilise vahega kaks väravat kirja saadi.

Tegu oli vägeva matšiga, kus Lõuna-Korea tegi ära päris palju, aga siiski mitte piisavalt. Ghana aga kasutas tekkinud momendid eeskujulikult ära ning seega saadi esimesed võidupunktid 2022. aasta MM-finaalturniiril kätte.

Üllatus | Ghana osalusel peetava(te)s mängu(de)s nähtav väravaterohkus

Ühe meeskonna poolt kahe mänguga viis tabamust skoorida ei ole paha tulemus. Lasta ka endale lüüa sama arv väravaid sama arvu matšide juures jätab juba edasiseks mulje, et kõnealuse tiimi mängude puhul on nii mõndagi põnevat oodata.

Kuna käimasoleval MM-finaalturniiril on kurdetud kohati igavate ja väravatevaeste kohtumiste üle, tasubki muretsejatel jälgida seninähtu põhjal ghanalaste mõõduvõtte niikaua, kuni neid jagub. Kaks ei jää tavaliselt kolmandata ehk loodetavasti näeme aafriklaste viimases alagrupimängus Uruguayga samuti vinget tulevärki.

Staar | Mohammed Kudus

Ghana koondislane ja igapäevaselt Amsterdami Ajaxis leiba teeniv Mohammed Kudus näitas igati vinget mängu. Teine värav ning otsustav võidutabamus on juba piisav avaldus mängu parima tiitlile. Kõvasti tehtud lisatöö taklamiste, söötude, vaheltlõigete ja kõige muu näol annab sellele kõigele aga ainult lisapunkte. 20 kohtumisega kodumaa koondise eest 7 väravat lüüa pole kehv saavutus, eriti poolkaitsjana. Niimoodi jätkates võib mehest saada kodumaa üks suurimaid staare.

Ilus hetk | Lõuna-Korea fännide jäägitu toetus kohtumise vältel

Kaamerapilt näitas tihedalt mängu erinevate faaside jooksul Lõuna-Korea poolehoidjaid. Nii kaotus- kui ka viigiseisus paistsid silma viimaste väga siirad emotsioonid. Need peegeldasid tahet saada ja saavutada enamat, kuid peamiselt võidelda ning toetada omaltpoolt platsil olevaid kaaslaseid nii, kuidas osatakse. Lõppresultaadist on toetajatel kindlasti rohkem kui kahju, aga peamine on omadega olla nii heas kui halvas. Paistab, et seda ka Lõuna-Korea fännide poolt tehakse ning kokkuvõttes on eelkõige tegu väärtusega, mille üle tasub uhke olla.