Mertens püüdis Maradona kinni (0)

Napoli ääreründaja Dries Mertens lõi 3:2 võidus Salzburgi vastu klubi eest oma 115. ja 116. värava, mis kergitasid ta väravaküttide edetabelis Diego Maradona ette.

Mertensi väravad andsid Napolile kahel korral eduseisu, kuid lõpuks vajati vahetusest sekkunud Lorenzo Insignet, et magusad kolm punkti kindlustada. 116 väravaga jääb Mertens alla vaid klubi endisele kaptenile Marek Hamšikule, kes sahistas võrku 121 korral.

"See oli talle, aga ka meile suurepärane õhtu," kiitis peatreener Carlo Ancelotti Sky Sport Italiale. "Võitlesime kõvasti. Oli väga tasavägine mäng ja keskendusime 90 minutit. See on väärt tulemus. Ütlesin Insignele enne mängu, et ta mängib ja otsustab tulemuse, aga ma ei teadnud, kas see on 10, 20 või 30 minutit."

Mertens liitus Napoliga 2013. aasta suvel PSV-st 9,5 miljoni euro eest. Parimal liigahooajal lõi ta 28 väravat, tänavu on seitsme mänguga kirjas neli tabamust.