Messi lõi juubelipenalti sisse, kuid punktinäljas Tšiili jättis Argentinale vaid viigi (Uruguay kurjustas kohtunikuga) (0)

Lionel Messi viis küll argentiinlased juhtima, aga lõpptulemus võõrustajatele rõõmu ei pakkunud. Foto: Scanpix / AP / Agustin Marcarian

Lionel Messi realiseeris karjääri sajanda penalti, kuid Argentina koondis pidi Lõuna-Ameerika MM-valiksarja kohtumises Tšiiliga leppima 1:1 viigiga.

Argentiinlased pidid 11 meetri karistuslöögi määramise eest tänama VAR-i, kes otsustas, et Tšiili kaitsja Guillermo Maripan oli karistusalas Lautaro Martineze takistamisel tegutsenud määrustevastaselt. Lõppenud klubihooajal Barcelona eest koduliigas kolm ja Meistrite liigas neli penaltit realiseerinud, ent kolmel juhul - sealhulgas ka Meistrite liiga kaheksandikfinaalis PSG vastu - vääratanud Messi ei eksinud, saates palli kindlalt Claudio Bravo võrku.

Võõrustajate eduseis ei püsinud siiski kaua, sest peagi vastas külaliste suurim staar Alexis Sanchez. Hetk hiljem tõrjus Bravo suurepäraselt Messi karistuslöögi, kuid väga jõuliselt tegutsenud Tšiili võttis mänguohjad enda kätte ja kontrollis olukorda kuni viimase veerandtunnini. Siis asus Argentina jälle Messi vedamisel võiduväravat otsima, korra tabati ka posti, ent tabamust ei sündinud.

Sügisestes valikmängudes Uruguayle alla jäänud, Kolumbiaga viigistanud ja Peruud võitnud ning siis Venetsueelalt šokk-kaotuse saanud Tšiilile maitses viik magusamalt, sest neil on punkte tabelisse hetkel hädasti vaja. Kaotuseta püsiv Argentina sai kolme võidu kõrval tabelisse kirja teise viigi.

Novembris Ecuadorilt üllatuslikult lausa 6:1 klohmida saanud Kolumbia taastas kõikuma löönud mainet, alistades võõrsil 3:0 Peruu. Keskkaitsja Yerry Mina avas esimese poolaja lõpus skoori ning teise poolaja alguses lisasid Mateus Uribe ja Luis Diaz veel kaks tabamust. Mõlemad meeskonnad lõpetasid mängu kümnekesi, sest 45. minutil sai teise kollase kaardi Peruu äärekaitsja Miguel Trauco, 59. minutil saatis kohtunik aga platsilt minema kõigest kolm minutit varem vahetusest sekkunud kolumblase Daniel Munoze.

Uruguay ja Paraguay 0:0 viigiga lõppenud kohtumises pakkus enim kõneainet kohtunike tegevus. Kodumeeskond Uruguay uskus avapoolaja keskel, et on juhtima asunud, kui Luis Suareze pealelöök põrkus Matias Vecinole, kes söötis tagasi Jonathan Rodriguezele ja too avas skoori. Telekordus näitas, et Suareze söödu hetkel ei olnud suluseisupositsioonil Vecino, küll aga Rodriguez, kes sai samas palli alles jätkuolukorras, kus suluseisu enam polnud. Peakohtunik Wilmar Rodan siiski tühistas VAR-iga peetud nõupidamise järel värava.

Üleminutitel nõudsid võõrustajad veel ka käega mängu eest penaltit, kuid taas VAR-iga konsulteerinud Rodan ei näinud olukorras määruste rikkumist. Uruguay veterankaitsja Diego Godin ei jätnud enda arvamust vaka alla, vaid postitas avapoolaja tühistatud värava sotsiaalmeediasse ühesõnalise kommentaariga: "Häbi."

Esimese võidu sai kirja Boliivia, kes alistas kodus 3:1 Venetsueela. Täisedu ehk nelja võiduga valikturniiri juhtiv Brasiilia võõrustab tänaöises kohtumises Ecuadori. Valiksarja hästi alustanud külalistel on tabelis kolm võitu ja üks kaotus.

Argentina - Tšiili 1:1 (1:1)