Messi meistriklass tõstis ta aasta teravaima jalaga ründajaks (0)

Lionel Messi on suurepärases hoos. Nagu alati. Foto: Scanpix / AP / Joan Monfort

Hispaania kõrgliigas sai Barcelona järele peetud avavooru kohtumises tänu heale teisele poolajale 3:0 jagu Elchest ja hoiab Madridi tippe endiselt pinge all.

Tabeli eelviimasel real olev Elche suutis Camp Noul võõrustajaid esimese kolmveerandtunni jooksul nulli peal hoida, kuid kohe teise poolaja alguses laguneti, Lionel Messi purjetas läbi kogu kaitseliini, sai palli Martin Braithwaite'ilt kannasööduga tagasi ja avas skoori. Teine värav sündis paarkümmend minutit hiljem ja lööjaks oli taas Messi, kuid seekord tegi suurema eeltöö ära Frenkie de Jong.

Messi aitas kaasa ka kolmanda värava sünnile, kui tema sööt leidis Braithwaite'i, kes jättis seekord lõppskoori vormistamise vaeva Jordi Albale. Barcelonal on nüüd tabelis 50 punkti, Real Madridist jäädakse maha kahe ja viimase aja järjepidevatest komistamistest hoolimata endiselt tabeli tipus püsivast Atletico Madridist viie punktiga, ehkki Atleticol on lisaks ka mäng varuks.

Järjekordsed kaks tabamust kergitasid Messi käesoleval kalendriaastal Euroopa viie tippliiga kõige resultatiivsemaks ründajaks. Argentiinlasel on nüüd 2021. aastal kirjas 13 väravat, järgnevad Robert Lewandowski 12 ja Erling Braut Haaland 10 väravaga. La Liga suurima väravaküti ehk Pichichi tabelit juhib Messi 18 väravaga, teisel kohal on 16 tabamusega tema endine klubikaaslane, Barcelonast üle parda heidetud ning Atletico särgi selga tõmmanud Luis Suarez. Kolmandal real on 13 väravat löönud Villarreali ründaja Gerard Moreno.

Bercelona - Elche 3:0 (0:0)