Menüü
Veebisait

Messi peab murdma ründajate krüptoniidi, Giroud jahib rekordit, Taani ja Poola närv püsib püsti (0)

Kumb jääb peale, kas Guillermo Ochoa või Lionel Messi? Fotod: Scanpix / DPA / Robert Michael / EPA / Noushad Thekkayil

Alagruppide teine mängudering kujutab endast juba tõehetke ühe suursoosiku Argentina jaoks, kes vajab Mehhiko vastu võitu. Pea samas seisus on Robert Lewandowski tüüritav Poola ning sarnaselt neile avamängus viigiga leppinud Taani.

  • 26.11. kell 12.00 D-alagrupp Tuneesia - Austraalia
  • 26.11. kell 15.00 C-alagrupp Poola - Saudi Araabia
  • 26.11. kell 18.00 C-alagrupp Prantsusmaa - Taani
  • 26.11. kell 21.00 D-alagrupp Argentina - Mehhiko
  • Osale MM-i ennustusmängus!

Tuneesia jaoks oli Taanilt kätte saadud punkt üsna magus, aga kui soovitakse edasipääsule mängida, tuleb nüüd Austraaliat igal juhul võita. "Austraallaste trump on füüsiline võitluslikkus ja seda neilt ka ootame. Mõlema meeskonna jaoks on see võtmekohtumine ja kuigi hindan vastaseid kõrgelt, näen nende puhul ka nõrkusi, mida saame ära kasutada," oli Tuneesia peatreener Jalel Kadri kohtumise eel enesekindel.

Austraalia ehmatas Prantsusmaad kiire avaväravaga, kuid jäi seejärel mänguklassilt selgelt prantslastele alla. "Eesmärk on liine kõrgel hoida ja esimese pooltunni jooksul saime sellega hakkama. Nüüd peame suutma sama teha 90 minutit. Kaotasime liiga tihti palli ja siis ei ole võimalik sellist taktikat ellu viia, Tuneesia vastu tuleb hoolikamalt tegutseda," arvas austraallaste peatreener Graham Arnold edu võtit teadvat.

Coolbeti koefitsiendid:

Tuneesia võit - 2,32
Viik - 3,07
Austraalia võit - 3,65

Finaalturniiri eel ridamisi tagasilööke kogenud prantslased alustasid krobeliselt, aga lükkasid siis käigu sisse ja võitsid Austraaliat avamängus lõpuks 4:1. Olivier Giroud lõi neljast väravast kaks ja on nüüd Thierry Henryga ühel pulgal, üksinda Prantsusmaa koondise kõigi aegade suurimaks väravakütiks kerkimisest lahutab teda üksainus tabamus. "

Ka Taani peatreener Kasper Hjulmand pidi vastama Giroud' teravust puudutavatele küsimustele. "On väga tore näha, kuidas kogenud mängijad ajavad oma asja, otsivad karistusalas kohta ja on alati ohtlikud. Näib, nagu oleks Giroud igatepidi parem kui iial varem - ta hoiab rahulikumalt palli, otsib rahulikumalt löögihetke. Aga Simon tunneb teda hästi ning oskab loodetavasti tema peatamiseks meile nippe jagada," viitas Hjulmand prantslasega igapäevaselt Milanis koos mängivale keskkaitsjale Simon Kjaerile.

Coolbeti koefitsiendid:

Prantsusmaa võit - 1,80
Viik - 3,65
Taani võit - 5,00

D-grupi tabeliseis:

Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
1
1
0
0
4:1
3
2.
1
0
1
0
0:0
1
3.
1
0
1
0
0:0
1
4.
1
0
0
1
1:4
0

Guillermo Ochoa keeras Robert Lewandowski ees värava lukku ja finaalturniiride esimene värav jäi Poola tähel löömata. Punkt tuli küll tabelisse, aga nüüd tuleks saudid siiski maha murda, muidu läheb edasipääsu tagamine juba keeruliseks. "Robert on endiselt esimene penaltilööja, kui ta just ise ei soovi seda ülesannet kellelegi teisele anda," kinnitas poolakate peatreener Czeslaw Michniewicz. "Mis aga puutub juttu, et me pidavat mängima ainult tulemusele, siis selle kohta ütlen nii: kaotajad võivad rääkida, kuidas nad mängisid muidu väga ilusti, aga kolm lööki blokeeriti ja kaks läksid küljevõrku. Kedagi ei huvita, sest ajalugu kirjutavad võitjad. Ja meil on soov ajalugu kirjutada," teata Micnhiewicz.

Saudi Araabia sai avavoorus hakkama MM-ide ajaloo ühe suurima šokiga, pannes Argentina selili mitte pelgalt umbkaitse ja õnne kaasabiga, vaid mängides suursoosiku lihtsalt üle. Peatreener Herve Renard, kelle hingestatud vaheajamonoloogist on juba saanud viraalne video, pidi teise mängu eel tõrjuma kuulujutte, nagu oleks kõigile saudi mängijatele kingitud võidu puhul Rolls Royce. Talismaniks kujunenud valget triiksärki kandva Renardi teha on nüüd see, et võit Argentina üle ei kujuneks ühekordseks üllatuseks.

Coolbeti koefitsiendid:

Poola võit - 1,75
Viik - 3,73
Saudi Araabia võit - 5,25

Šokk-kaotus on kirjas. Kuidas käitud? Avamängu lüüasaamise pealt on ennegi maailmameistriks tõustud ja Argentina ise jõudis näiteks 1990. aastal seejärel ikkagi välja finaali. Aga saudidelt pidanuks kolm punkti kindlalt tabelisse tulema, sest Mehhiko ja Poola on vähemalt paberil mitu kraadi kõvemad vastased. Nüüd eksimisruum puudub. "Õnneks sõltub kõik jätkuvalt meist endast. Kui elu pakub ebaõnne, on tähtis, kuidas sellele reageerid," filosofeeris argentiinlaste peatreener Lionel Scaloni tähtsa mängu eel.

Mehhiko juhendaja Gerardo Martino sündis küll Lionel Messiga samas linnas ning kandis mängijapäevil üheaegselt Diego Maradonaga Newell's Old Boysi särki, kuid kinnitas enne kaasmaalastega kohtumist, et tema süda tuksub praegu vaid oma hoolealustele. "Me ei tohi viigile mõelda - seda enam, et Poola vastu ei teinud me oma parimat mängu ja saame veel kõvasti juurde panna. Kuid alati võib juhtuda, et Messi astub väljakule parimas vormis," arutles Martino.

Coolbeti koefitsiendid:

Argentina võit - 1,57
Viik - 4,15
Mehhiko võit - 6,55

C-grupi tabeliseis:

Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
1
1
0
0
2:1
3
2.
1
0
1
0
0:0
1
3.
1
0
1
0
0:0
1
4.
1
0
0
1
1:2
0
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
MM-ILE JOON ALLA
TAKTIKAPOOL
MM 2022 | Prantslaste koera matmispaik on teada, kui neli meest tegid kokku sama palju kui üks argentiinlane?
MESSI ON MAAILMAMEISTER!
Luup peale | See oli Messi õhtu. See oli Messi mäng. See oli Messi MM. Ja see on Messi jalgpall
Päeva klõpsud | Tõrje rinnaga, valel ajal vales kohas, kauaoodatud kohtumine kallimaga
PIKK ETTE
Pikk ette (ja MM-ile) | Premium liiga elav legend Jürgenson Messist sõltuva Argentina võtmemehest: kas tunneksid ta Viru tänaval ära, kui tuleks vastu, Mäki kott käes?
PRONKSIMÄNG
Päeva klõpsud | Horvaatia võitis pronksi, mängijad tähistasid oma maimukestega
KUIDAS MÕISTA ÜLLATUST?
Siim Pulst | On see siis üllatuste MM või ei ole? Neli eri lähenemist, neli eri vastust
Ott Järvela | Cristiano Ronaldo kaotas lahingu, aga on sõja juba ammu ja mitu korda võitnud
JANURUBRIIK
Suur õllejaht Katari MM-il. Kust õlut saab, palju maksab ja kes seda joob?