Metsikus hoos olev Haaland tõi suurepärase tõstega omadele taaskordse võidu (0)

Erling Braut Haaland. Foto: Scanpix / Thilo Schmuelgen / Reuters

Saksamaa (ja tõenäoliselt ka kogu maailma) üks talendikamaid noorründajaid ehk Erling Braut Haaland näitas täna taas suurepäraselt oma oskusi. Norralasel õnnestus tugeva kaitse poolest tuntud Berliini Unionile lüüa lausa kaks väravat ning seejuures teine neist oli tõeline meistriteos.

Mõlemad klubid on tänavu olnud heas hoos, kuid seda tänu totaalselt erinevatele strateegiatele: kui Berliini võistkond oli enne tänast lasknud omale lüüa vaid neli väravat, siis Dortmund on sama ajaga ise löönud kuraditosin (!) kolli. Täna töötas paremini kollasärkidest võõrustajate vorm, kes juba kümnendal minutil juhtima läksid. Suurepärase värava lõi äärekaitsjana tuntud Raphael Guerreiro.

Kuigi pealinnaklubi oli ohtlik ja ikkagi kompaktse kaitsega, siis tuli Dortmundi meestel väravate jaoks vaeva näha. Lõpuks suudeti aga siiki lüüa ka teine, kui Norra imelaps Haaland oma hooaja kuuenda lõi. Vaatamata sellele, et teisel poolajal lõid mõlemad väravaid ning lõpuks oli tablool tasavägine 3:2, siis õhtu otsustajaks kerkiski 21-aastane ründeäss. Nimelt skooris Haaland ka 83. minutil, kui Mats Hummels andis talle suurepärase läbisöödu ning norralane tõstis kaunilt palli vastaste esikindast üle - 4:2.

Seega tõigi viimase seitsme mänguga (sealhulgas koondisematšid) üksteist (!) väravat löönud Haaland omadele järjekordsed võidupunktid. Liidripositsioonist jääb kollasärkidel pisut siiski puudu, kuna selle hooaja ainsas liigakohtumises, kus norralane jäi kuivale, teeniti Freiburgilt 1:2 kaotus.

Dortmundi Borussia - Berliini Union 4:2 (2:0)
10. Raphael Guerreiro, 24., 83. Erling Braut Haaland, 52. ov. Marvin Friedrich - 57. pen. Max Kruse, 81. Andreas Voglsammer