Mikk Reintam liitub Nõmme Kaljuga (7)

2014. aasta hooajal tegi Mikk Reintam Nõmme Kalju ridades kaasa 18-s Premium liiga kohtumises. Foto: Gertrud Alatare

Valitsev Eesti jalgpallimeister Nõmme Kalju viibib alates kolmapäevast Hispaanias, Marbellas. Meeskonnaga on treeninglaagriks liitunud endine Eesti koondise keskkaitsja Mikk Reintam, kellega on koostöös põhimõtteliselt kokku lepitud.

Soccernet kirjutas eile, et Reintam lahkus Eestist tulnud pakkumise tõttu Tšehhi esiliigaklubist Trinec, kus ta mängis alates 2016. aasta aprillist. Kalju president Kuno Tehva kinnitas Soccernet.ee-le, et sisuliselt on otse Tšehhist Hispaaniasse lennanud Reintam juba Kalju mängija. "Lepingut veel ei ole, aga oleme asjades kokku leppinud," sõnas Tehva.

"Mikk mängib täna Sandefjordi vastu. Meil oli välismaalaste piirangut arvestades (Premium liigas tohib protokolli kanda kuni viis mitte Eestis treenitud mängijat – O. J.) vaja Eesti passiga keskkaitsjat. Seda ja KTM-reeglit arvestades on väga keeruline komplekteerida meeskonda, kellega konkureerida ka Meistrite liigas. Olukord sundis olema kreatiivne. Oleme mõnda aega asja arutanud ja tundub, et leidnud nii Mikule kui ka meile sobiva lahenduse," rääkis Tehva.

Välismaal ka Soome kõrg- ja Šotimaa esiliigas pallinud 28-aastase Reintami jaoks pole Kalju võõras koht – ta kuulus nõmmekate ridadesse 2014. aasta hooajal, kui lõpetati neljandana (ainuke kord eelmise kaheksa aasta jooksul, kui Kalju medalist ilma jäi). "Peatreener Sergei Frantsevile on Reintam hästi tuttav, sest ta on pärast Kaljust lahkumist kahel korral talviti meiega harjutanud. Mikk peaks kenasti meeskonda sobituma, trennis paistis olevat nagu vana kala," lausus Tehva.

Eesti koondist on Reintam esindanud 12-s A-maavõistluses. Viimati 2018. aasta jaanuaris peetud mängus Rootsiga. Enne seda polnud Reintam neli aastat koondisekutset pälvinud. Peatreener Martin Reim teda 2018. aasta ametlikes kohtumistes ega tänavu jaanuaris Kataris peetud maavõistlusteks enam koondisesse ei kutsunud.

Reintami lisandumisega on Kalju meeskond 2019. aasta hooajaks komplekteeritud. "Ei välista, et võtame juulis kellegi laenule, sest Kalju suhtlusring Euroopas on laienenud ja nii mõnegi tunnustatud klubiga on meil huvitavad koostöövormid. Aga praegu on meil koos väga hea ja konkurentsivõimeline meeskond, kuhu Sander Puri ja Reintami lisandumisega on tekkinud tasakaal. Peame kohanduma ja arvestama Eesti liiga reeglitega. Ise olen arvamusel, et viie välismaalase asemel võiks olla lubatud 5+1, et üks saaks ka pingil olla," rääkis Tehva.

Ukrainlane lahkus, Gustavo peagi ilmselt samuti

Veebruari alguses testimisel viibinud Ukraina keskkaitsja Semjon Datšenko ei vastanud ootustele. Seljaoperatsioonist taastuv brasiillasest keskkaitsja William Gustavo on hetkel Kalju hingekirjas, aga lahkub ilmselt peagi.

"Gustavo on praeguse seisuga meie seitsmes välismängija ja pigem arvan, et ta lahkub klubist poolte kokkuleppel ja läheb varsti Brasiiliasse tagasi. Ta käis päris tõsisel seljaoperatsioonil, millest on jätkuvalt taastumas ja ilmselt läheb veel päris pikalt aega. Paistab, et tema seljahädade spetsiifika on selline, et talle ei sobi külm ja rõske ilm. Samuti mitte väljakukatete vahetused, mis Eestis paratamatu," rääkis Tehva.

Kalju meeskond viibib Marbella treeninglaagris 23. veebruarini. Lisaks tänasele mängule Sandefjordiga kohtutakse veel kahe Norra klubiga – 19. veebruaril on vastas Oslo Valerenga ja 22. veebruaril Sarpsborg.

Nõmme Kalju postitas eile oma Facebooki-lehele sõbrapäevatervituse, kus on näha ka Mikk Reintam (tagumises reas paremalt kolmas):

SEOTUD LOOD
7 kommentaari

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (7)

Kommentaare ei ole.

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
SOCCERNET.EE BELFASTIS
KLAVAN NAASIS TREENINGUTELE
Hea uudis! Klavan alustas meeskonnaga treenimist
SOCCERNET.EE BELFASTIS
EM-VALIKSARJA ALGUS
NOORTEKOONDISE SAJANDI VÕIT
VAATA JÄRELE: Eesti U17 tegi Prantsusmaale uut ja vana  (galerii!)
KODULIIGAST
Jõhvi jalgpallikeskuse rajamiseni võib minna veel aastaid  (abivallavanem optimistlik ei ole)
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
Kalju kohtub Lätis Leedu tippklubiga
TREENINGMÄNGUD
Kalju kohtub Lätis Leedu tippklubiga (0)