Menüü
Veebisait

Miks Eesti koondise publik fännilaule kaasa ei laula? (0)

Foto: Imre Pühvel

Jalgpallikohtunikust muusik Tomi Rahula rääkis Soccernet.ee taskuhäälingus "Pikk ette (ja MM-ile)" suurturniiride tunnuslugudest, aga ka lugude kirjutamisest üldiselt ja fännilaulude tähtsusest jalgpallikultuuris.

"Eestis meil seda kultuuri ei ole," nentis Rahula, et võrdlused Inglismaa tribüünidel kõlavate fännilauludega on täna kohatud. 

"Aastakümnetega on Eesti koondise fännilauludest sisse jäänud teatud lood, "Eesti, võitle!" ja "Maailmameister" Kojamehe poolt. Mingid fraasid, jupid ja laulud on, aga kahju on sellest, et neid laulab ainult üks väike sektor. Fännisektor teab neid laule, aga kui on täismaja, siis 75% reaalselt ei laula neid laule. Hüütakse küll "Eesti-Eesti", aga kui on laulmishetk, siis ei laulda," rääkis Rahula.

"Siin võib olla mitu põhjust. Võib-olla need lood ise on inimesele niivõrd võõrad, raadiod ju ei mängi neid, ja kui koondisemänge on aastas viis ja sa käid nendest kolmel, siis võib-olla kahes kuuled neid laule. Siis see ei saagi su sisse juurduda, vaid selleks on vaja oma tahet," arutles ta võimalike põhjuste üle.

"Teiseks on võimalik, et ka fännikultuuri puhul oleks vaja rohkem presenteerida seda inimestele, et sellised lood on. Aga ega ma ei ole ka õige inimene ütlema, kuidas on õige või vale. Mulle jäävad muusikuna võib-olla asjad kiiremini kõrva ja need lood on juba ammu meelde jäänud, aga aus vastus on, et ise ma ka staadionil kaasa ei laula." 

Kuula ja vaata täispikka "Pikk ette (ja MM-ile)" saadet:

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
MM-ILE JOON ALLA
TAKTIKAPOOL
MM 2022 | Prantslaste koera matmispaik on teada, kui neli meest tegid kokku sama palju kui üks argentiinlane?
MESSI ON MAAILMAMEISTER!
Luup peale | See oli Messi õhtu. See oli Messi mäng. See oli Messi MM. Ja see on Messi jalgpall
Päeva klõpsud | Tõrje rinnaga, valel ajal vales kohas, kauaoodatud kohtumine kallimaga
PIKK ETTE
Pikk ette (ja MM-ile) | Premium liiga elav legend Jürgenson Messist sõltuva Argentina võtmemehest: kas tunneksid ta Viru tänaval ära, kui tuleks vastu, Mäki kott käes?
PRONKSIMÄNG
Päeva klõpsud | Horvaatia võitis pronksi, mängijad tähistasid oma maimukestega
KUIDAS MÕISTA ÜLLATUST?
Siim Pulst | On see siis üllatuste MM või ei ole? Neli eri lähenemist, neli eri vastust
Ott Järvela | Cristiano Ronaldo kaotas lahingu, aga on sõja juba ammu ja mitu korda võitnud
JANURUBRIIK
Suur õllejaht Katari MM-il. Kust õlut saab, palju maksab ja kes seda joob?