Taani imeline seeria jätkus, Haaland ja Depay tegid kübaratriki, Soome kaotas Prantsusmaale (0)

Taani koondise väravavahile Kasper Schmeichelile pole MM-valiksarjas löödud ühtegi väravat. Foto: Scanpix / Gonzales Photo / Dejan Obretkovic / imago images

Taani koondise imeline MM-valiksari jätkus kodusel Parken staadionil, kus alistati Iisrael 5:0, mis tähendab, et suvisel EM-finaalturniiril nelja parema hulka jõudnud rahvusmeeskond on MM-valiksarjas võitnud kõik kuus kohtumist. Taani väravate vahe on 22:0.

Iisraeli vastu sahistasid Yussuf Poulsen, Simon Kjaer, Andreas Skov Olsen, Thomas Delaney ja Andreas Cornelius. Šotimaa alistas võõrsil Austria 1:0 ja võiduarve avanud Fääri saared sai kodumurul 2:1 võidu Moldova üle. Taani juhib F-gruppi, edestades Šotimaad seitsme, Iisraeli kaheksa, Austriat 11, Fääri saari 14 ja Moldovat 17 punktiga.

Iirimaa ja Serbia leppisid Dublinis toimunud A-grupi mängus 1:1 viiki. Sergej Milinkovic-Savic viis külalised esimesel poolajal juhtima, aga võõrustajad viigistasid mõned minutid enne lõpuvilet Nikola Milenkovici omaväravast. Kuna Portugal alistas Aserbaidžaani, siis teisel kohal jätkav Serbia kaotab nüüd Portugalile kahe punktiga. Iirimaa on viie mänguga kogunud kaks punkti.

Soome kaotas D-grupis võõrsil Prantsusmaale 0:2, kui Antoine Griezmann skooris avapoolaja keskpaigas ja teise poolaja alguses. Bosnia ja Hertsegoviina leppis samal ajal kodus 2:2 viiki Kasahstaniga, kõik väravad löödi teisel poolajal. Kolm võitu ja kolm viiki saanud Prantsusmaa asub 12 punktiga esikohal, Ukrainal ja Soomel on viis ning Bosnial ja Kasahstanil kolm punkti.

Holland alistas G-grupis kodus Memphis Depay kübaratriki abil Türgi 6:1. Lisaks sahistasid Davy Klaassen, Guus Til ja Donyell Malen ning Türgi auvärava lõi Cengiz Ünder. Külalised mängisid teisel poolajal kümnekesi, sest Caglar Söyüncü sai enne poolajavilet punase kaardi.

Samas alagrupis sai suure võidu ka Norra, kes alistas kodus Gibraltari 5:1. Erling Braut Haaland säras kübaratrikiga, Alexander Sörloth ja Kristian Thorstvedt skoorisid samuti. Gibraltari tabamuse eest hoolitses enne esimese poolaja lõppu Reece Styche.

Holland ja Norra on kogunud 13 punkti ning edestavad Türgit kahe silmaga. Neljandal kohal asub selles alagrupis kaheksa punkti korjanud Montenegro, kes leppis kodus Lätiga 0:0 viiki. Lätil on viis ja Gibraltaril null punkti.

H-grupis korjasid võidupunktid kodumurul mänginud meeskonnad. Horvaatia alistas Sloveenia 3:0, Venemaa oli Maltast parem 2:0 ja Slovakkia sama skooriga Küprosest. Horvaatia ja Venemaa on 13 punktiga esimesel-teisel kohal, Slovakkia üheksa punktiga kolmas ja Sloveenia seitsme punktiga neljas. Maltal ja Küprosel on neli punkti.