Mõistus, tule koju! Minuti jagu lauslollust ja kolm punast kaarti aitasid Manchester Unitedi poolfinaali (videod tipphetkedest!) (0)

Chris Kavanagh näitab aru kaotanud Aleksandar Mitrovicile, kuhu serblasel minna tuleb. Foto: Scanpix / AP Photo / Jon Super

Inglismaa karikasarja veerandfinaalis oli Manchester United veel mõnikümmend minutit enne lõpuvilet suures hädas - Fulham juhtis Old Traffordil 1:0 ja oli kinni poolfinaalkohas. Siis otsustasid külalised aga ise Unitedile võidu võtmekimbu ulatada ja senisaavutatu maha mängima.

Väravateta avapoolaja järel viis Aleksandar Mitrovic teise kolmveerandtunni alguses Fulhami juhtima, kasutades ära Unitedi väravaesiesel nurgalöögi tulemusena valitsenud segaduse. Väga hästi mänginud ja David de Gead mitmele märkimisväärsele tõrjele sundinud külalised hoidsid edasipääsust kinni 72. minutini, siis aga hakkas järgemööda juhtuma asju, mida jalgpalliväljakul võrdlemisi harva näeb.

Esmalt pareeris seni väga hästi tegutsenud Willian väravajoonel käega Jadon Sancho pealelöögi. Kohtunik Chris Kavanagh esialgu penaltit ei määranud, aga läks VAR-i soovitusel olukorda ekraanilt üle vaatama. Selle käigus üritas temaga vestlema tulla Fulhami peatreener Marco Silva, kuid niisugune käitumine tähendab reeglite järgi automaatselt punast kaarti ja seda Kavanagh Silvale ka näitas.

Kordused tõestasid vastuvaidlematult Williani määrusterikkumist ja monitori juurest naasnud Kavanagh tõstis jällegi vastavalt reeglitele punase kaardi. Selle peale sai pahaseks Fulhami värava autor Mitrovic, kes otsustas kohtunikku küünarnukiga agressiivselt tõugata ja teda sõimama asuda. Füüsilise rünnaku eest ei jäänud Kavanagh'l üle muud kui ka Mitrovic eemaldada.

Käega mängu eest teenitud penalti saatis Bruno Fernandes püüdmatult värava alumisse nurka ning üheksa mehega väljakule jäänud Fulham ei jõudnud juhtunust veel toibuda, kui Luke Shaw leidis väravaesiselt Marcel Sabitzeri ja Austria koondislane viis Unitedi juba ette. Lõppskoori 3:1 ning Unitedi pääsu poolfinaali vormistas üleminutitel Fernandes. Mitrovici ähvardab tõenäoliselt aga kohtuniku ründamise eest ühest mängust märksa pikem keeld.

Tipphetked:

Esiliigaklubide vastasseisus saabus dramaatiline lõpplahendus alles mängu üleminutitel. Championshipis viiendal kohal olev Blackburn Rovers pääses avapoolajal tänu Ben Brereton Diaze penaltile juhtima, kui Sheffield Unitedi kaitsja Jack Robinson oli käega blokeerinud Sam Gallagheri löögi. Seitse minutit hiljem oli tablool aga viik ja nüüd oli õnnetu mees Gallagher ise, kes Max Lowe kauglöögi tahtmatult enda võrku suunas.

Kui mängida jäi pool tundi, viis Gallagher hea läbisöödu järel uuesti Jon Dahl Tomassoni hoolealused ette, kuid viimane sõna jäi Championshipis teist kohta hoidvale ja kõrgliigasse naasmise kursil liikuvale kodumeeskonnale. 81. minutil konksutas Oli McBurnie end mitme kaitsja vahelt löögile ja viigistas, peo päästis aga valla esimesel üleminutil mõnekümnelt meetrilt pommlöögi põiklati alla saatnud 21-aastane Manchester City laenumees Tommy Doyle.

Tipphetked:

145 aastat tagasi asutatud Grimsby Town on klubi ajaloo jooksul karikasarja poolfinaali jõudnud vaid kahel korral, 1930ndate aastate lõpus. Mullu veel viiendal liigatasemel mänginud ja käimasolevaks hooajaks League Two'sse jõudnud klubi oli tänavusel karikahooajal juba konkurentsist kukutanud kõrgliigaklubi Southamptoni, aga veerandfinaalis Brightoni peale hammas enam ei hakanud.

Juba kuuendal minutil tõrjus Max Crocombe kodumeeskonna poolkaitsja Moises Caicedo kauglöögi enda ette ja esimesena oli jaol Deniz Undav, kes palli segamatult võrku saatis. Teise poolaja keskel vormistas Evan Ferguson esmalt kahe väravaga Brightoni üleoleku, lõpuminutitel Solly March ja Kaoru Mitoma ka 5:0 lõppseisu.

Tipphetked:

Brightoni ja Grimsby Towni kohtumise järel loositi ka poolfinaalpaarid. Nelja parema seas lähevad vastamisi Brighton ja Manchester United ning laupäeva õhtul 6:0 Burnleyt nuhelnud Manchester City ja Sheffield United, mis ennustab finaaliks võimalikku Manchesteri derbit. Poolfinaalid peetakse 22. ja 23. aprillil Wembley staadionil, finaal toimub sealsamas 3. juunil.

Manchester United - Fulham 3:1 (0:0)
75. pen., 90+6. Bruno Fernandes, 77. Marcel Sabitzer - 50. Aleksandar Mitrovic

Eemaldamised: 71. Marco Silva (peatreener, pingilt), 72. Willian, 72. Aleksandar Mitrovic (kõik Fulham)

Sheffield United - Blackburn 3:2 (1:1)
28. ov Sam Gallagher, 81. Oli McBurnie, 90+1. Tommy Doyle - 21. pen. Ben Brereton Diaz, 60. Sam Gallagher

Brighton & Hove Albion - Grimsby Town 5:0 (1:0)