Mourinho buss ei suutnud taaskord Guardiola tiki-takat peatada (Arsenal viigistas!) (0)

Pühapäeva õhtul sai lõpuks näha vooru suurimat mängu, kui Manchesteri kaks tippu kohtusid omavahel Etihadi staadionil. Sel korral jäi peale kodumeeskond ning tõusis seega liigatabeli ainuliidriks.

Mängueelselt tuli Unitedi fännidel leppida teadmisega, et eelmises omavahelises kohtumises duubli löönud Paul Pogba sel korral mängust osa ei võta. Samas ka sinisärgid ei saanud oma parimat poolkaitsjat Kevin de Bruynet kasutada, kuna mees on pikal vigastuspausil.

Nagu oodata oli, haaras initsiatiivi tiitlikaitsja Manchester City. Juba esimesel poolajal kogunes neile kolm korda rohkem pealelööke ning ka pallivaldamise suhe oli 69-31 nende kasuks. Tulemus tuli juba 12. minutil, kui Bernardo Silva ja David Silva duo murdis läbi Punaste Kuradite seina. Teise poolaja algusfaasis duubeldas veelgi eduseisu sinisärkide parim väravakütt Sergio Agüero.

56. minutil tekkis külalistel siiski väike lootus, kui sissetulnud Romelu Lukaku teenis 30. sekundiga omadele penalti, mille Anthony Martial kindlalt sisse lõi. Siiski lõppes Jose Mourinho meeste päev viletsalt, kui pisut enne lõpuvile sai jala valgeks vahetusmees Ilkay Gündogan.

Manchesteri derbiga samal ajal pidas oma 12. mängu Londoni Arsenal, kes ootas külla tugevat Wolverhamptonit. Kuid nagu selles voorus on Londoni klubidele omaks saanud, läks ka kahurimeestel oodatust viletsamalt. Nimelt jäädi kiirelt kaotusseisu, kui kaitsefaasis tehti sööduviga. Unai Emerey õnneks jõudis lõpuminutitel siiski ühe tagasi lüüa Henrik Mhitarjan.