Muinasjutt! Viis (!) penaltitõrjet aitasid neljanda liiga meeskonna Saksamaa karika poolfinaali (video!) (0)

FC Saarbrückenist sai esimene meeskond, kes on tugevuselt neljandas liigas mängides Saksamaa karikavõistlustel poolfinaali murdnud.

Teel veerandfinaali teiste seas Kölnist üle olnud Saarbrückenile tuli täna külla Bundesligas 16. kohta hoidev Düsseldorfi Fortuna. Tobias Janicke 31. minuti värav andis võõrustajatele eduseisu, mis püsis kuni normaalaja viimase minutini. Siis oli Fortuna eest täpne 20-kordne Taani koondislane Mathias Jörgensen.

Lisaajal väravaid ei löödud ning penaltiseerias said mõlemad meeskonnad sooritada koguni kümme lööki. Freiburgi kasvandikust Saarbrückeni väravavaht Daniel Batz, kes oli ühe penalti tõrjunud juba normaalajal, tegi penaltiseerias veel neli tõrjet. Alates vastavate andmete kogumise algusest ei ole ükski väravavaht teinud Saksamaa karikasarja penaltiseerias neli tõrjet. Otsustava eksimuse tegi just Fortuna viigivärava löönud Jörgensen.

Rikkaliku ajaloo jooksul ka Prantsusmaa esiliiga võitjaks ning kahel korral Saksamaa meistrivõistlustel teiseks tulnud Saarimaa klubi pääses seega neljandat korda ning esmakordselt pärast 1985. aastat karikavõistluste poolfinaali.

Õhtu oodatum veerandfinaal kulges oluliselt tagasihoidlikuma stsenaariumi järgi, kui karikakaitsja Müncheni Bayern alistas Joshua Kimmichi avapoolaja lõpus löödud väravast oma vihase rivaali Schalke.

Kolmapäevastes veerandfinaalides kohtuvad Leverkuseni Bayer ja Berliini Union ning Frankfurdi Eintracht ja Bremeni Werder. Poolfinaalpaarid selguvad loosi teel.

Saarbrücken - Düsseldorfi Fortuna 1:1 (1:0; 1:1; 1:1) - penaltitega võitis Saarbrücken 7:6