Munadega mehed ehmatasid Vana Daami. Daam suruti nurka. Kas Daam hakkab vastu? (9)

Atletico Madridi peatreener Diego Simeone elab ja sureb jalgpalliga. Nii ei saanud keegi üllatuda, kui argentiinlane Juventuse vastu 1:0 ette minnes fännide poole pööras ja munandid pihku haaras.

• 12.03. kell 22.00 Manchester City - Schalke - avamäng 3:2
  • 12.03. kell 22.00 Juventus - Atletico Madrid - avamäng 0:2
  • Osale ka ennustusmängus!

"Tahtsin oma toetajatele näidata, et meil on munad," tunnistas Simeone pärast avamängu siiralt. Ei mingit vastasfännide mõnitamist, ei mingit näppude püsti ajamist võidetud tiitlite märgiks. Puhas kirg. "Tunnistan, et see polnud ilus, aga ma lihtsalt pidin nii tegema. Vabandan, kui see kedagi haavas, aga see tuli südamest."

See Simeone kirg, mille rütmis Atletico vahelduva eduga juba üle seitsme aasta hingab, viis nad kodumängus Juventuse - Vana Daami - vastu 2:0 võidule. See pidi ju ometi olema Juventuse aasta, selleks ja ainult selleks toodi meeskonda Cristiano Ronaldo. Nüüd sõideti neist teisel poolajal lihtsalt üle. Teades, millises seisus on teised Euroopa tipud, võib siin paaris olla kaalul rohkem kui pelgalt koht veerandfinaalis.

"Atletico on meile kõige sarnasem meeskond Euroopas," tõdes pressikonverentsil keskkaitsja Giorgio Chiellini, kes peab eelduste kohaselt Juventuse särgis 500. mängu. "Nad on ühtsed ja saavutavad tulemusi alati meeskonnana. See ei tähenda, et neil ei oleks nõrkuseid."

Juventuse peatreener Massimiliano Allegri mehi siiski üle ei häälesta. "See ei ole aasta mäng, sest kui siit edasi läheme, ootab meid veel mitu ringi. Muretseme hetkel vaid selle pärast, et esineda väärikalt, küll siis hiljem tegeleme ülejäänud hooajaga," rääkis itaallane. Kes seda usub? Liiga on Juventusel sisuliselt kotis - kui Atleticot ei murta, on olulised mängud selleks kevadeks läbi.

Krahhimaiguga üllataja

Sergio Agüero 18. minuti värava järel võis aimata, et City võtab Saksamaalt kaasa võidu. Schalke on püstihädas koduliigaski, City õlitatud masinavärgiga toime tulemist ei eeldanud neilt keegi. Ometi, ometi, olid sakslased nii lähedal. Ja samas nii kaugel.

Nüüd tuleb neil Manchesteris mängu taga ajada. Sisuliselt vajatakse kaheväravalist võitu, ainult et viimased neli mängu on kaotatud ja igas neist lubatud endale lüüa vähemalt kolm väravat. "Kui laseme värava või kaks, saab äärmiselt keeruline olema," võttis Schalke loots Domenico Tedesco olukorra läbi lillede kokku. "Vajame midagi erilist. Meil on väike šanss."

City peatreener Pep Guardiola tunnistas, et neil oli avamängus õnne. "90 minutiga võib palju juhtuda. Mängisime esimeses mängus 20-25 minutit kümnekesi ja 1:2 kaotusseisus. See oleks võinud meile saatuslikuks saada," nentis katalaan.

"Me oleme selles võistluses alles teismelised. Mina tunnen ennast nii. Unistama ja kõrgele sihtima peab, aga samal ajal on ka teisi meeskondi, kes samu mõtteid mõlgutavad. Me ei saa öelda, et nemad oleksid nõrgemad."

Kuula ka Soccernet.ee värsket taskuhäälingusaadet "Pikk ette (ja ise järele)" esimest osa, mis peale Premium liiga avavooru heitis pilgu ka selle nädala Meistrite liiga kohtumistele. Podcastis tuleb Meistrite liigast juttu alates 43:23.