Murekoht? Bayern sai pealinnaklubilt vaid punkti, Leipzig teenis aga võimsa võidu (0)

Bayerni jaoks pole midagi veel lõhki, kuid kui ennast kokku ei võeta, siis võib olukord kehvemaks minna. Foto: Scanpix / Andreas Gerbert / Pool via Reuters

Saksamaa nädalavahetus algas korraliku väravatesõuga: nelja matšiga löödi kokku kaheksateist (!) kolli. Kui tiitlikaitsja Bayern pidi leppima 1:1 viigiga Berliini Unioni vastu, siis lähim jälitaja Leipzig tegi võõrsil Bremeni tiimile kindlalt ära. Põnevamaks läks ka pronksmedali heitlus, kuna hetkel neljandat kohta hoidev Eintracht suutis alistada tabelis kõrgemal paikneva Wolfsburgi.

Kõige väravatevaesem kohtumine toimus Allianz Arenal, kus kohalik Bayern ei suutnud kuidagi Berliini Unioni tagumisest liinist läbi murda. Sarnaselt nädalasisesele duellile PSG-ga tekkis neil korralikult võimalusi, ent puudu oli lewandowskilikust väravatemasinast. Avapoolaeg sai ka pisut karmima lõpu, kui ääremängija Kingsley Coman oma jalale viga tegi.

Teisel poolajal jätkati samamoodi pusimist ning lõpuks, 68. minutil, tegi skoori 18-aastane Jamal Musiala. Kuid ka tema jaoks sai õhtu varakult otsa, kuna vaid kuus minutit hiljem pidi nooruk potentsiaalse vigastuse tõttu platsilt lahkuma. Sellega ei saanud Bayerni jaoks halvad uudised otsa: lõpuminutitel kombineerisid vastased ilusasti ning kirsi asetas tordile vahetusest sekkunud Marcus Ingvartsen - 1:1.

Eduseis lähima jälitaja Leipzigi ees kahanes seega viiele punktile, kuna ida-sakslased suutsid samaaegselt Bremenis võimsa esitusega kolm silma võtta. Red Bulliga seotud võistkonna eest säras norralasest Alexander Sorloth, kes lõi esmakordselt Bundesligas 90. minutiga kaks väravat. Üllataval kombel oli ta ka esimene mees Leipzigi särgis, kes sel hooajal liigamängus üle ühe värava löönud.

Tõsiselt põnev duell võttis aset Frankfurdis, kus kohalik võistkond lõi tabelirivaal Wolfsburgile neli väravat. Jala said seejuures valgeks nii Real Madridist laenul olev Luka Jovic kui ka viimase kuraditosina mänguga 14 kolli löönud Andre Silva. Kolmandat kohta hoidvad külalised suutsid küll lõpuminutitel seisu minimaalseks vormistada, ent viigiväravaks neil enam jaksu ei olnud.

Müncheni Bayern - Berliini Union 1:1 (0:0)