Nädala tipud: ajaloomeister, otsus, lahkuminek (0)

Lõppenud nädalal leidis Eesti jalgpallimaastikul aset mitmeid kirgi kütnud hetki. Nüüd on aeg lõppenud seitsmepäevakule tagasi vaadata.

Nädala ajaloomeister - Tallinna Flora

Ei saa me sellest Florast üle ega ümber. Lõppenud nädalal tegid rohesärgid ajalugu, kui alistasid võõrsil Rauno Sappineni väravast 1:0 Shamrock Roversi, võtsid kahe mängu kokkuvõttes 5:2 võidu ja sammusid sellega Konverentsiliiga alagrupiturniirile. Vägev töö, mehed!

Väravakuningas. Foto: Brit Maria Tael

Nädala otsus - Paplavskise käsi

Võrtsjärve derbis Viljandi Tuleviku ja Tartu Tammeka vahel oli äsja käima läinud 16. minut, kui kodumeeskonna väravavaht Ingmar Krister Paplavskis oma karistusalast väljaspool palli käega mängis. Kohtunikebrigaadil jäi see paraku märkamata, vaid paar minutit hiljem asus just Tulevik mängu juhtima ning lõpuvile kõlades oli tablool juba nende 4:1 eduseis.

Vaata furoori tekitanud olukorda allolevast videost!

Nädala lahkuminek - Henri Järvelaid ja Vendsyssel

Eesti koondise vasakkaitsja Henri Järvelaiu aastane periood Taani esiliigaklubis Vendsyssel sai lõppenud nädalaga ümber. Kui veel juulikuu hakul avaldas eestlane lootust, et ehk lubab sealne treenerivahetus tal meeskonnas põhitegijaks kerkida, siis paraku nii ei läinud ja nüüd lõpetasid äärekaitsja ja klubi sootuks koostöö.

Henri Järvelaiu aeg Vendsysselis sai läbi. Foto: Vendsyssel.dk

Nädala areng - Tartu jalgpallikompleks

Sel nädalal algas Annelinnas aastaringselt kasutatava jalgpallikompleksi ehitus. "Jalgpalliharrastajate arv ulatub Tartus 1800-ni ning jalgpall on noorte seas üks populaarsemaid spordialasid. Uue kompleksi valmides saavad jalgpallurid väga head treeningutingimused ja usun, et selle ala populaarsus kasvab veelgi," ütles linnapea Urmas Klaas.

Nädala parim - Andreas Vaikla

Väliseestlasest väravavahi Andreas Vaikla jaoks oli lõppenud nädal igati edukas - nimelt valiti Toronto FC duubelmeeskonda esindav kindamees Ameerika Ühendriikide tugevuselt kolmanda liiga nädala parimaks väravavahiks. Tunnustusel on ilmselgelt ka alus olemas - nimelt tegi puurilukk kohtumises Forward Madisoniga lausa seitse tõrjet.