Nädala tipud: hullunud tippklubi, latipurustaja, avameelitsejad ja Helsingi hirm (0)

Nõmme Kalju ründaja Peeter Klein pärast karikasarja poolfinaalis 90+2. minutil FCI Levadiale löödud 2:2 väravat. Foto: Andrei Smetana

Möödunud nädal Eesti jalgpallis oli sündmuste- ja luguderohke, sest lisaks Premium liiga 10. voorule peetid ka Evald Tipneri karikasarja poolfinaale. Ning tõstatusid ka teemad, mis reeglina käsitlemist ei pälvi.

Nädala hulluja - FCI Levadia

Evald Tipneri karikasarja poolfinaalis Nõmme Kaljuga kaotas karikakaitsja FCI Levadia igasuguse distsipliini, kui teenis neli punast kaarti. Esmalt saadeti otse punasega duši alla tõsise vea teinud Maksim Podholjuzin, mille järel lõi Kalju 90+2. minutil 2:2 viigivärava. Kui Kalju lisaajal 3:2 juhtima läks, läks Levadia hulluks. Järgemööda teenisid teise kollase Markus Jürgenson, Jevgeni Ossipov ja Juri Tkatšuk.

Oleks Levadia veel ühe punase võtnud, tulnuks kohtunikul mäng reeglite järgi katkestada, sest minimaalne mängijate hulk, millega platsil võib viibida, ongi seitse. Karistused ilmselt Levadia liigahooaega ei mõjuta, sest võistluskeelud tuleb ära kanda uue hooaja karikasarjas. Aga (väga) piinlik lugu ikkagi. Trahvi tuleb ka maksta.

Kohtunik eemaldas väljakult neli FCI Levadia mängijat. Foto: Andrei Smetana

Nädala avameelitsejad - Eesti jalgpallikohtunikud

Nädala keskel ilmnes väikeseks jalgpalliriigiks olemise eelis, kui Eesti Jalgpalli Liidu kohtunike koolitusjuht Hannes Kaasik kommenteeris Soccernet.ee-le antud intervjuus sel hooajal küsimusi tekitanud Eesti kohtunike otsuseid. Avameelselt ja ausalt. Kui kohtunik oli eksinud, siis nii ka öeldi. Samas selgitas Kaasik ka seda, kuidas ja miks kohtunikud otsusteni – õigete või valedeni – jõudsid, mis aitab paremini mõista nende töö iseloomu. Mõeldamatu, et midagi sarnast võiks aset leida Inglismaal või Saksamaal.

Eesti FIFA kategooriat omavad meesväljakukohtunikud Kristo Tohver, Roomer Tarajev ja Juri Frischer. Fotod: Soccernet.ee

Nädala leping – Karl Jakob Hein

Uhke tunne on avada Arsenali kodulehekülg ning lugeda sealt uudist, et Eesti jalgpallur on sõlminud 13-kordse Inglismaa meisterklubiga profilepingu. Just see võimalus avanes kõigile Eesti jalgpallisõpradele neljapäeval, kui Arsenal teatas 17-aastase Eesti väravavahi Karl Jakob Heinaga sõlmitud kontrahtist.

Arsenali reservmeeskonna peatreener, 2014. aasta maailmameister Per Mertesacker ja Karl Jakob Hein eestlase karjääri esimese profilepingu allkirjastamisel. Foto: Arsenal Academy Instagram

Nädala solgutatu – Tristan Koskor

Eelmisel hooajal Tartu Tammeka kasuks löödud 21 väravaga Premium liiga parimaks Eesti jalgpallurist väravakütiks osutunud Tristan Koskorit on kevadel solgutatud siia ja sinna. Pärast segadusi tekitanud üleminekut Indoneesiasse liitus talvel koondisedebüüdi teinud Koskor Islandi kõrgliigaklubiga Fylkir, kellega aga leping eelmisel nädalal lõpetati. Mis edasi saab, pole teada.

Tristan Koskori aeg Fylkiris jäi üürikeseks. Foto: Fylkir

Nädala latipurustaja – Kaimar Saag

Viljandi Tulevik võõrustas Premium liiga 10. voorus tabeliliidrit FC Florat ja kaotusest ei pääsenud, sest rohevalgete kvaliteet osutus liiga heaks. Ent ilusaid hetki koges ka Tulevik. Esmalt toodi tribüünidele üle poole tuhande pealtvaataja ja teiseks kõmmutas Kaimar Saag värava, mille peale isegi Vincent Kompany tunnustavalt pead vangutaks.

Nädala Helsingi hirm – Hindrek Ojamaa

Soome kõrgliigas mängivate Eesti jalgpallurite hulk on paari aasta tagusega võrreldes selgelt kahanenud, aga möödunud nädalale jäeti korralik sinimustvalge jälg, sest tiitlikaitsja ja Soome edukaim jalgpalliklubi HJK sai tunda Eesti mehe vasaku jala valu. Helsingi Jalgpalliklubi juhtis kohtumist Vaasa Palloseura vastu 1:0, kuniks Hindrek Ojamaa 90+4. minutil palli meisterlikult ristnurka läkitas ja kodumeeskonnale punkti päästis.

Nädala foto - pasunatega võitlejad

10. vooru lõpetanud kohtumisel Tallinna Kalevi ja Nõmme Kalju vahel innustati kodupublikut esimesel poolajal pasunaid puhuma, mis tekitasid staadionil päris tüütu atmosfääri. Teiseks poolajaks olid pasunad tasku pistetud ja atmosfäär hoopis jalgpallilikum. Pildil olevad Nõmme Kalju fännid laulsid rohkem, aga ka esimesel poolajal pasunatele valu andnud Kalevi toetajad skandeerisid. Ning see tuli neil igati hästi välja ja oli palju kaunim kui pasunapinin.