Nädala tipud: hüvastijätt, 40 ja kuum koht (0)

Lõppenud nädalal pidasid koondise legendid maha uhke lahkumisetenduse, vanameister skooris liigamängus tõelise iluvärava, eestlased kippusid saapamaale. Mis juhtus veel?

Nädala hüvastijätt - Enar Jääger, Dmitri Kruglov ja Aleksandr Dmitrijev jätsid tippjalgpalliga hüvasti

Jääger, Kruglov ja Dmitrijev andsid reedel lahkumisetenduse, mis oli justkui klassikokkutulek, kus hetk seisatub ja saab anda aega mõtetele. Endistest (ja ühest praegusest) koondislastest kokku pandud Eesti võõrustas A. Le Coq Arenal Soome legende. Vaatamata põhjanaabrite 1:0 võidule saadeti kolm legendi väärikalt erru.

Dmitri Kruglov, Aleksandr Dmitrijev ja Enar Jääger panid tippjalgpallile punkti. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Nädala 40 - Konstantin Vassiljev skooris Pärnu Vapruse vastu 40 meetrilt

Laupäeva õhtul alistas Premium liiga liider Tallinna Flora koduväljakul Pärnu Vapruse 3:1. Flora kolmanda värava virutas Konstantin Vassiljev, kes saatis löögi teele 40 (!) meetrilt. Mängujärgsel intervjuul rääkis Vassiljev, et vastaste väravavaht andis kogu kohtumise vältel ruumi enda taha lüüa.

Nädala kuum koht - Itaalia

Möödunud nädalal oli eestlaste jaoks kuum koht Itaalia. Valitsev naiste meister Tallinna Flora pidas saapamaal Meistrite liiga kohtumisi, mis mõlemad lõppesid eestlaste jaoks kaotusega - Iisraeli meistrile jäädi alla 0:5, Luksemburgi klubile 1:3.

Möödunud hooajal Itaalia Primavera meistriks kroonitud Oliver Jürgens jättis Milano Interiga hüvasti ning lõi käed Torinoga. Esialgu registreeriti eestlane Serie A-s mängiva klubi noortemeeskonna koosseisu.

Pärnu Vapruse 17-aastane esiväravavaht Ott Nõmm viibib Serie B klubi Pisa U19 meeskonna juures testimisel. 15 Premium liiga kohtumist pärnakate väravat kaitsnud Nõmm viibib testimisel 23. augustini.

Flora naiskond treenis Juventuse baasis. Foto: Kenn Rull

Nädala karikamäng - Nõmme Kalju lülitas Levadia 1/16-finaalis välja

Neljapäeva õhtul madistasid Evald Tipneri karikavõistluste 1/16-finaalis Nõmme Kalju ja FCI Levadia. Veel 89. minutil vaatas tabloolt vastu 0:0, ent lõpuvile järel oli skoor 2:0 Kalju kasuks, sest Alex Matthias Tamm realiseeris kaks penaltit. Kalju kohtub järgmises ringis Tallinna Olympic Olybet ja Tabasalu mängu võitjaga.

Nädala debüüt - Tony Varjund lõi kolme minutiga värava

Karikamängus oli võidukas ka Tallinna Flora, kes alistas koduväljakul Tallinna Legioni 6:0. 84. minutil sekkus Flora eest väljakule 15-aastane Varjund, kel kulus vaid kolm minutit, et enda debüütmängus värav lüüa.

Nädala foto - Puhas nostalgia

Eesti koondise algkoosseis legendide mängul: Mart Poom, Andrei Stepanov, Raio Piiroja, Marko Kristal, Vjatšeslav Zahovaiko, Joel Lindpere, Aleksandr Dmitrijev, Dmitri Kruglov, Konstantin Vassiljev, Enar Jääger ja Eino Puri. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee