Nädala tipud: jama, väravakütt, läbipõleja, vahetusminut, startija (0)

Sel nädalal oli põhitähelepanu all rahvuskoondis, aga lisaks algas naiste meistriliiga uus hooaeg ja peeti ka paar põnevat mängu meeste klubijalgpallis.

Nädala jama - enamik koondisest isoleeriti

Nädala alguses tabas suur jama Eesti koondist, kelle kõik treenerid ja enamik mängijatest pidid ühe positiivse koroonaproovi tõttu uue MM-valiktsükli eel isolatsiooni minema. Peatreeneri kohusetäitjaks nimetati Martin Reim ja koondisesse kutsuti palju uusi mängijaid.

Nädala väravakütt - Henri Anier

Paide Linnameeskonna ründaja Henri Anier tulistas kahes Eesti koondise MM-valikmängus kokku kolm väravat. Ühe tabamuse sai kirja ka Rauno Sappinen, aga väravatest hoolimata kaotas Eesti nii Tšehhile (2:6) kui ka Valgevenele (2:4).

Nädala läbipõleja - Karl Rudolf Õigus

Karl Rudolf Õigus jõudis Valgevene vastu väljakul olla vaid 15 minutit, sest kogus kiirelt kaks kollast kaarti ja eemaldati väljakult. Temal on kindlasti omajagu süüd selles, et Eesti kaotas 2:1 eduseisust 2:4.

Nädala karikamäng - Tulevik alistas Kalju

Karikavõistluste kaudu eurosarja piletit jahtinud Nõmme Kalju kaotas veerandfinaalis lisaajal Viljandi Tulevikule. Nõmmekad jäid juba avapoolajal Aleksandr Volkovi punase kaardi tõttu vähemusse. Mäng pakkus nii Herol Riibergi otse nurgalöögist löödud väravat kui ka Mihhail Babitševi hilist iluväravat. Premium liigast sai Kalju lohutuseks hilise 1:0 võidu Tallinna Legioni üle.

Nädala vahetusminut - esimene minut

Nii karika- kui ka liigamängus tegi Kalju esimese vahetuse juba esimesel minutil, võttes kahest KTM-ist ühe kiiresti platsilt ära. Neljapäeval lahkus avaminutil väljakult Mark Edur ja pühapäeval Kristjan Rattasepp, nende kohale läks mõlemal korral Vladislav Veremejev.

Nädala startija - Kristina Bannikova

Naiste meistriliigas peeti hooaja kolm esimest mängu, võidukad olid oodatult Pärnu Vaprus, Saku Sporting ja Tallinna Kalev. Vapruse mängiv peatreener Kristina Bannikova avas Tartu Tammeka vastu skoori keskringi juurest, lõi seejärel väravasse veel ühe kauglöögi ning andis Anastasija Štšerbatšeniale kaks resultatiivset söötu.