Nädala tipud: pahad poisid, numbrid ja võitjad (1)

Möödunud nädal oli igas mõttes suurte mängude päralt, kuid toimus muudki põnevat.

Nädala pahad poisid - Levadia fännid

Teisipäevasel Nõmme Kalju ja Levadia mängul paistsid negatiivselt silma FCI Levadia fännid, kes vandaalitsesid Hiiu staadionil. Klubi mõistis sellise käitumise hukka. Laupäevases karikafinaalis hoiduti sigadustest ja toetati omasid tribüünil eeskujukalt. Mängijad tänasid seepeale karika kättesaamise järel fänne ka ühise skandeerimisega.

Nädala vahetusmees - Aleksandr Volkov

Nõmme Kalju ründaja sekkus Premium liiga 15. vooru mängus Levadia vastu vahetusest 88. minutil, kui klubi oli 0:1 kaotusseisus. Neli minutit hiljem oli Volkovil kirjas kaks väravat, mis aitasid Kalju ülivajaliku kolme punktini.

Nädala tšempion - Henrik Ojamaa

Eestlased ei võida just tihti välismaal liigasid. Pühapäeval sai Henrik Ojamaa oma 27. sünnipäeva tähistamise kõrval kaela Horvaatia esiliiga kuldmedali. Järgmisel hooajal mängib tema praegune koduklubi HNK Gorica seega Horvaatia kõrgliigas. Ojamaa panustas võidukasse hooaega kuue väravaga.

Henrik Ojamaa on varem tulnud Poola meistriks. Nüüd on tal ka Horvaatia esiliiga kuldmedal. Foto: HNK Gorica

Nädala teekonna algus - U16 koondis madistas Poolaga

2020. aastal korraldab Eesti U17 vanuseklassi EM-finaalturniiri. Turniiril osalevate 2003. aastal sündinud poiste koondis pidas möödunud nädalal oma esimesed treeningmängud teise riigiga (eelnevalt oldi märtsis kohtutud Lõuna-Soome ühendtiimiga). Teisipäeval viigistati tugeva Poolaga 2:2, neljapäeval tehti koosseisus hulga muudatusi ja saadi samalt vastaselt 0:6 kaotus. "Mis kõige olulisem: meeskonnas on selgelt sisu ja töötahet. Mängijad ise ka tajuvad, et meeskonna keemia on hea," ütles koondise peatreener Norbert Hurt.

Nädala numbrid - kaks publikurekordit

Laupäevasel karikafinaalil tehti Eesti selle jalgpalliaasta publikurekord, kui üks vutimäng meelitas staadionile koguni 2369 pealtvaatajat. "See oli esimene mäng sellest ajast, kui Eestisse tulin (eelmisel suvel - toim.), mida tõeliselt nautisin - väga ehe jalgpalliatmosfäär ja kõik oli perfektne," ütles Levadia serblasest peatreener Aleksandar Rogic. "Arvan, et Eesti jalgpall vajab rohkem selliseid mänge ja üritusi. Ma näen siin liigas paljusid häid noori mängijaid, kes vajavad rohkem toetust ja rohkem sellise atmosfääriga mänge, et areneda."

Pühapäeval tehti Premium liiga selle hooaja publikurekord, kui Pärnu Vapruse ja Tallinna Kalevi mängu kogunes Pärnu rannastaadionile vaatama 944 inimest.