Nädala tipud: rikošetileidja, vigane vahetusmees, herilased (0)

Lõppenud nädalal sai Eesti klubide jaoks läbi eurohooaeg ja peamine tähelepanu koondus Premium liigale, mis fännide ootuseid ei petnud.

Nädala rikošetileidja - Mihhail Slaštšjov

Alates 2005. aastast meistriliigas mänginud Tartu Tammeka suutis esimest korda Levadia alistada aastal 2013 ja teist korda eile. Kaitse püsis, Karl Johan Pechter oli väravas kindel ja ees oli õnne. Mihhail Slaštšjov lajatas eemalt peale ning Dmitri Kruglovi seljapõrkest lõpetas pall ristnurgas. Kolm punkti Tammekale!

Nädala vigane vahetusmees - Rimo Hunt

Viimased paar nädalat pole Rimo Hunt end kuigi palju liigutada saanud. Ka eilses kohtumises Tallinna Kalevi vastu ei saanud ta korralikult sooja teha ning otsajoone ääres tegeles ta rohkem kaaslaste innustamisega. 79. minutil tuli ta väljakule ja juba neli minutit hiljem lõi seisu 1:1 viiki. Kalju jätkab hooaega kaotuseta.

Rimo Hunt mõned minutid enne platsile tulemist ja asja ära otsustamist. Foto: Brit Maria Tael

Nädala herilased - Flora ajas APOEL-i treeneri tigedaks

Kuigi Flora kaotas avamängu APOEL-ile 0:5, siis mindi kordusmängus endast maksimumi andma. Tundub, et sama Küprose meeste kohta öelda ei saa, sest enda treener aeti 0:2 kaotusega ülimalt kurjaks. "Tahan öelda siin ja praegu, et APOEL-i treeneril on ainult üks nägu - Bruno Baltazari nägu - mis tahab võita iga mängu, kogu kire ja põlemisega ja mis ei saa vastu võtta seda, et meeskonnal on kaks nägu," sõnas treener. "Kui kellelgi on kaks nägu, ei saa ta mängida APOEL-is! Olen väga vihane ja väga pahane mängu üle."

Bruno Baltazar oli omades pettunud. Foto: Brit Maria Tael

Nädala Arsenali debüüt - Karl Jakob Hein

Mais Arsenaliga lepingu sõlminud 16-aastane väravavaht Karl Jakob Hein tegi Londoni klubi U23 meeskonna eest debüüdi, kui Hornchurch 3:0 alistati. Hein vahetati platsile 83. minutil. Ühtlasi tekkis tema positisoonile eelmisel nädalal ruumi juurde, kui portugallane Joao Virginia Evertoni siirdus. Arsenaliga hästi kursis oleva Jeorge Birdi arvamusartikli põhjal annab Virginia lahkumine Heinale võimaluse särada, sest ta peaks nüüd olema U23 meeskonna teine väravavaht.

Nädala fänn - kui staadion on veel pooleli ja toolid on viltu, aga mäng on nii hea