Nädala tipud: võimuvahetus, komandeering, robot (0)

Topeltvoor Premium liigat ja topeltvoor Esiliigat tähendab, et lõppenud nädalal juhtus nii mõndagi mäletamisväärset. Nädala tipud on teie ees!

Nädala võimuvahetus - Levadia tõusis Paide asemel liidriks

Senine liider Paide Linnameeskond teenis lõppenud nädalal kahest kohtumisest ühe punkti, FCI Levadia vastas aga kuuega. Õite suur maiuspala oli pühapäevane Paide - Levadia siseasi, kus poolajapausiks oli seis veel 1:1, aga Zakaria Beglarišvili löök 55. minutil võidu Levadiale tõi.

Mängus sees on ka valitsev meister Flora, kel peetud kolm kohtumist vähem ja kui neist õnnestuks võtta üheksa punkti, siis tõustaks ise Levadiast ühega mööda.

Võtab muigama küll: Levadia avavärava löönud Robert Kirss ja abitreener Tarmo Kink. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Nädala komandeering - Amir Natho Jõhvis

Amir Natho teenis kolmapäeval FC Flora vastu punase kaardi ja see ajas Nõmme Kalju peatreeneri Sergei Frantsevi marru. "Tavaliselt ma oma mängijate tegevusi eraldi ei kommenteeri, aga Natho vedas täna tervet meeskonda alt. Ja ma teen kõik endast oleneva, et ta sellest täpselt aru saaks, sest kollektiiviga ei tohi niimoodi käituda," lausus Kalju juhendaja Frantsev nädala keskel Soccernet.ee-le.

Mis ootas meest ees pühapäeval? 90 minutit Esiliiga B kohtumist Jõhvi kunstmuruväljakul Ida-Virumaa FC Alliance'i vastu. Kalju U21 teenis 1:2 kaotuse ja Natho 57. minutil kohtunikuga kurjustamise eest kollase kaardi.

Natho pärast oma punast kaarti FC Flora vastu. Foto: Liisi Troska

Nädala robot - Robi Saarma

See lihtsalt ei ole enam inimlik, kuidas 19-aastane Robi Saarma Esiliigas toimetab. Neljapäeval alistati 5:0 Pärnu JK, kolm päeva hiljem 4:0 Tartu Welco. Üheksast väravast koguni seitse sai kirja Saarma - noormees, kes eelmisel hooajal neli kuud vigastust ravima pidi. Tundub, et tervisemured on jäädavalt minevikus.

Esiliiga väravaküttide edetabel näeb kolme vooru järel välja järgmine: 1. Robi Saarma 7 väravat, 2. Ats Purje 3 väravat. Ülejäänud mängijatel on kirjas kaks või vähem tabamust.

Robi Saarma vastasega võitlemas. Foto: Andrei Smetana

Nädala skoorikuningas väljamaal - Oliver Jürgens

Ilus pühapäev Itaalias! AS Roma U18 vs Milano Inter U18. 76. minutil viigistas AS Roma noormängija Claudio Cassano Milano Interi eakaaslaste vastu seisu 2:2 peale, aga siis saabus Oliver Jürgensi tähetund ja ta lõi Interi siiski 3:2 võidule.

Inter on viiepunktilise edumaaga Itaalia U18 liiga liider ning täna 18. sünnipäeva tähistav Jürgens üheksa väravaga väravaküttide edetabeli tipus.

Oliver Jürgens Interi särgis. Foto: Nõmme United / Facebook

Nädala kraavikaevaja - Richard Aland

Kuidas teenida leping Nõmme Kaljuga? Väga lihtne. Päeval käid sõbraga kraavi kaevamas, õhtul lähed mängid teise liiga satsi eest karikasarjas Kalju ässade vastu. 0:3 kaotus küll, aga vähemalt leping Kaljuga jäi Richard Alandil näppude vahele.

Nädala fotod - "Neil mingi vend oli teibaga kastis" kommenteeris Kuressaare ründaja Sekou Camara väravaid