Nädala tipud: võitja, karikaspetsialist, kojunaasja, kaabutrikk (0)

Lõppeval nädalal selgusid karikavõistluste poolfinalistid ning jätkus Premium liiga. Samuti tuli uudiseid ka üleminekuturult.

Nädala võitja - Flora alistas Levadia ja Paide

Nädala sees toimusid Evald Tipneri karikavõistluste veerandfinaalis. Üheks vastasseisuks oli mulluse finaalmatši kordus ehk Flora ja Levadia vaheline madin. Möödunud aasta kevadel väljus lahingust võitjana Levadia, sel korral aga Flora, kui alistas oma igipõlise rivaali 2:0.

Paar päeva hiljem ootas Florat ees järjekordne kohtumine Eesti tippsatsiga, kui sõideti Paidesse, et mängida kohaliku Linnameeskonnaga. Põnevale kohtumisele pani punkti Flora kapten Konstantin Vassiljev, kes lõi üleminutitel rohevalgete võiduvärava.

Flora maestro Konstantin Vassiljev tõi oma meeskonnale kolm punkti. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Nädala karikaspetsialist - Narva Trans

Tipneri karikavõistlustel mängisid veerandfinaalis ka Narva Trans ning Tartu Tammeka. Kohtumine oli tuline ja armutu. Peakohtunik Martti Pukk näitas üheksal korral kollast kaarti. Kohtumise 45. minutil eemaldati Transi kapten Irie ning samal ajal ka klubi president Nikolai Burdakov.

Kuid piirilinlased ei lasknud päid norgu, vaid võitlesid kümnekesi ühtselt, tulemuseks 2:0 võit ja pääse poolfinaali. Paar päeva hiljem kohtusid Trans ja Tammeka juba Premium liiga raames, kus tartlased said magusa revanši.

Narva Trans kohtub karikavõistluste poolfinaalis Nõmme Kaljuga, kes alistati 2019. aasta finaalis 2:1. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Nädala kojunaasja - Joonas Tamm liitus Floraga

Kolmapäeva hommikul teatas Tallinna Flora, et meeskonnaga on laenulepingu alusel liitunud Joonas Tamm, kes esialgu on klubis kuni 30. juunini.

Sama päeva õhtul viskas Flora peatreener Jürgen Henn oma uue mängija Levadia vastu vette, kes ujus sealt ilusti välja. Pärast kohtumist rääkis Tamm Soccernet TV-le: "Väga raske oli. Kunstmuru peal ei ole üldse harjunud, jalad on päris läbi ja pall liigub teistmoodi."

Neljapäeval sulgus Premium liiga üleminekuaken. Kõiki talviseid üleminekuid saab vaadata siit!

Joonas Tamm on Floras tagasi. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Nädala kaabutrikk - Mattias Männilaan virutas Kalevi võrku kolm väravat

Laupäevases Kalevi ja Kuressaare kohtumises säras saarlaste ründaja Mattias Männilaan, kes suutis kuue minutiga kolm väravat lüüa.

Nädala kõva sõna - Rocco Robert Shein edutati Hollandi kõrgliiga mänguks koosseisu

Jaanuaris pooleaastase laenulepinguga Florast Hollandisse siirdunud Rocco Robert Shein pääses esmakordselt FC Utrechti põhimeeskonna rivistusse, vaadates varumeestepingilt Eredivisie mängu PSV Eindhoveni vastu.

Rocco Robert Shein on saanud jala Utrechti esindusmeeskonna ukse vahele. Foto: FC Utrecht

Nädala foto - "Lenda, Männilaan, lenda! Lenda!"