Naiste MM-il saab näha varajast finaali. "Loodetavasti tuleb see metsik ja hullumeelne." (0)

Naiste MM-il kindlustasid esmaspäeval järgmiste naiskondadena koha veerandfinaalis Rootsi ning Ameerika Ühendriigid.

Tiitlikaitsja ning kolmekordne maailmameister USA alistas 2:1 Hispaania. Mõlemad väravad lõi penaltipunktilt 156-kordne koondislane ning kaptenipaela kandnud Megan Rapinoe.

USA võit saadab nad veerandfinaalis kokku korraldajamaa ning suurfavoriit Prantsusmaaga. Maailma edetabeli esimese USA viimane kaotus tuli 2017. aasta jaanuaris just Prantsusmaa vastu ning seega peavad paljud reedel Pariisis peetavat kohtumist varajaseks finaaliks. "Kaks raskekaalast kohtuvad omavahel. See on imeline naiste mängu jaoks," kommenteeris 1/8-finaali kangelane Rapinoe. "Loodetavasti tuleb see metsik ning hullumeelne."

USA naaber Kanada peab aga turniiri lõppenuks kuulutama, kuna Rootsile kaotati Stina Blacksteinuse 55. minuti väravast 0:1. Kanadal oli 69. minutil kasutada ka penalti, kuid Janine Beckie löögile vastas hiilgava tõrjega Hedvig Lindahl.

Hispaania - USA 1:2 (1:1)