Nani koduklubi kaotas MLS is Back eriturniiri finaalis Portlandile (0)

Veidi rohkem kui kuu aega Floridas toimunud USA jalgpalli kõrgliiga eriturniiril MLS is Back saavutas esikoha Portland Timbers. Finaalis alistati endise Manchester Unitedi mängija Nani praegune koduklubi Orlando City 2:1.

Portland haaras finaalis juhtohjad 27. minutil, kui Diego Valeri tsenderduse realiseeris tabamuseks Larrys Mabiala, kuid puhkepausile mindi 1:1 viigiseisul, sest 39. minutil jõudis Nani eeltöö järel sihile Mauricio Pereyra. Portlandi võiduvärav sündis 66. minutil, kui Dario Zuparic toimetas nurgalöögi-olukorras palli Orlando võrku.

Portland alustas turniiri 2:1 võiduga Los Angeles Galaxy üle, seejärel alistati sama skooriga Houston Dynamo ning alagrupi viimases mängus lepiti Los Angeles FC-ga 2:2 viiki. Seitse punkti ja F-grupi esikoht. Kaheksandikfinaalis alistati 1:1 lõppenud normaalaja järel FC Cincinnati penaltiseerias 4:2, veerandfinaalis New York City FC 3:1 ning poolfinaalis Philadelphia Union 2:1.

Eelmisel MLS-i põhihooajal sai Portland läänekonverentsis 49 punktiga (14 võitu, 13 viiki, 7 kaotust) kuuenda koha, kuid pudenes konkurentsist play-offi esimeses ringis, kaotades seal Real Salt Lake'ile 1:2.  Orlando leppis mullu idakonverentsis 37 punktiga (9 võitu, 15 viiki, 10 kaotust) 11. ehk eelviimase kohaga.

Eesti koondise ründaja Erik Sorga koduklubi D.C. United mängis MLS-i eriturniiri alagrupis Toronto FC-ga 2:2 ja New England Revolutioniga 1:1 viiki ning kaotas Montreal Impactile 0:1. C-grupis saadi neljas ehk viimane koht. Sorga kuulus mängus New England Revolutioniga oma koduklubi algkoosseisu, aga vahetati välja pärast esimest poolaega.

MLS is Back eriturniiri parim väravalööja oli seitse tabamust kirja saanud uruguaylane Diego Rossi (Los Angeles FC), enim resultatiivseid sööte (5) andsid argentiinlane Sebastian Blanco (Portland Timbers) ja hispaanlane Alejandro Pozuelo (Toronto FC).