Napp pääsemine: pingipoisid päästsid vähemuses kaotusseisu jäänud Reali (0)

Real Madrid ootas viimase hetkeni, et oma väravaid lüüa. Foto: Scanpix / Alberto Saiz / AP Photo

Hispaania 19-kordne karikavõitja Real Madrid ei lange väga tihti varakult karikasarjast. Mullu juhtus šokk, kui avavoorus jäädi alla Alcoyanole. Tänagi oldi veel 107. minuti 0:1 kaotusseisus Elche vastu, ent viimase tosina minutiga päästsid Eden Hazard ja Isco päeva.

Kuna mängueelselt võis arvata, et riigi aegade ühel parimal klubil ei teki vähimatki raskust väikse Elche - kes pole suurklubi kunagi võitnud - alistamisega, siis otsustas peatreener Carlo Ancelotti anda puhkepäeva esiründaja Karim Benzemale. Kusjuures just prantslane on olnud Elche üks suurimaid košmaare, kuna ründaja on viimase nelja duelliga löönud ise kolm ning teinud ühele tabamusele eeltöö

Nagu eeldada võis, siis hakkaski Real avaminutitest domineerima. Probleeme hakkas tekkima aga hoopis rünnakute lõpetamisega, kuna Elche püsis kindlalt kaitses ja ei lasknud peaaegu midagi läbi. Alles poolaja lõpuminutitel tekitas pealinlaste edurivi pisut pahandust, ent juhtväravat ei suudetud ikkagi lüüa.

Teisel poolajal anti 1960ndatel La Liga tabeli esimeses pooles sõitnud Elchele veelgi vähem palli (klubi tegi vaid ühe pealelöögi), kuid oma varasemale probleemile ei leitud endiselt lahendust. Normaalaja lõpus tehti parajalt vahetusi ning platsile said ka kuulujuttude poolt teiste klubidega kokku viidud Isco ja Eden Hazard.

Lisaajal läks paarikümne sekundiga Real Madridi seis normaalsest üpriski viletsaks: 102. minutil pääsesid vastased kontrarünnakule ning viimase mehena jäi ette Marcelo. Peakohtunik näitas kaptenile punast ning kuningliku klubi mehed jäid vähemusse. Kuid sellega Getafe veel ei lõpetanud: teeninud karistuslöögi kõmmutas Gonzalu Verdu esiteks seina, kuid seejärel ka väravasse ... 1:0.

Real hakkas seejärel üha rohkem riske võtma ning väravaid jahtima. Siinkohal sekkusidki mängu eelnevalt mainitud "unustatud tähed": esiteks lükkas Isco läbi õnne Dani Ceballoselt tulnud palli võrku ning paar minutit hiljem pääses Hazard vastaste kollkiiprist mööda ja lennutas kaugelt nahkkera tühja väravasse - 1:2.

Seega ei kordunud eelmise aasta krahhi, mil Real Madrid jäi lisaajal üllatuslikult alla madalamates divisjonides pallivale Alcoyanole. Lisaks Los Blancos'ele on kaheksa parima sekka mahtunud ka Mallorca, Cadiz, Rayo Vallecano, Valencia, Real Betis ja Real Sociedad. Viimane edasipääseja selgub täna õhtu Athletic Bilbao ja Barcelona vahelises matšis.

Elche - Real Madrid 1:2 (0:0; 0:0; 1:1)