Ndombele geniaalsus parandas Tottenhami tabeliseisu ja süvendas Sheffieldi kriisi (0)

Tanguy Ndombele. Foto: Scanpix / Laurence Griffiths / Reuters

Jose Mourinho ja Tottenham Hotspur said Inglismaa kõrgliigas kohustuslikud võidupunktid, kui võõrsil alistati viimasel kohal virelev Sheffield United 3:1.

Tottenham haaras juhtohjad juba viiendal minutil, kui nurgalöögi ajal oli õiges kohas Serge Aurier, kes skoori avas. Mõned minutid enne poolajavilet suurendas Tottenhami edu kaheväravaliseks Harry Kane, kelle madal kauglöök maandus posti kõrval. Tottenhami esiründaja on Premier League'is löönud 20 väravat karistusalast väljaspool.

Sheffield ei olnud alla andnud. David McGoldrick realiseeris 59. minutil John Flecki tsenderduse tabamuseks, kuid kolm minutit hiljem säras geniaalsusega Tanguy Ndombele, kelle kummaline, aga suurepärane löök (vaata videot!) taastas Tottenhami kaheväravalise edueisu. Rohkem väravaid ei löödud ja Tottenham kerkis neljandale kohale.

Tottenham on viimase 30 mänguga kõikide sarjade peale kokku saanud 19 võitu, kaheksa viiki ja kolm kaotust. Uuel kalendriaastal on Mourinho meeskond teeninud viie mänguga neli võitu ja ühe viigi. Tottenham asub Inglismaa kõrgliigas 33 punktiga neljandal tabelireal, kuid lähikonkurendid on pidanud vähem mänge.

Kui Mourinhol ja Tottenhamil on käsil korralik seeria, siis sama ei saa öelda Sheffieldi ja Chris Wilderi kohta, sest Sheffield on tänavusel hooajal lubanud endale koduväljakul lüüa kümne mänguga 15 väravat. Võrdluseks: eelmisel hooajal löödi neile kodus 19 mänguga sama palju väravaid. Sheffield on teeninud ainult viis punkti.

Sheffield United - Tottenham Hotspur 1:3 (0:2)