Nelja minutiga kümnekesi ja kaotusseisu jäänud Tarvas tõusis kübaratriki toel fööniksina tuhast (1)

Rakvere Tarvas leidis raskes seisus lõpuks oma sisu üles. Foto: Brit Maria Tael

Esiliigas pakkus oma poolehoidjatele võimsa etenduse Rakvere Tarvas, pöörates koduväljakul Kohtla-Järve JK Järve vastu avapoolaja 0:2 kaotusseisu teise poolajaga 3:2 võiduks.

Tarva saavutusele lisab kaalu asjaolu, et juba 3. minutil näitas peakohtunik Roomer Tarajev ilmselge väravavõimaluse ärahoidmise eest punast kaarti Tarva keskkaitsjale Mehis Vaherole. Teenitud penalti realiseeris Raivo Saar ning Tarvas oli nelja minutiga jäänud vähemusse ja kaotusseisu. Kui Yuri Sousa Lima Lellis lõi 36. minutil teisegi värava, näis, et mängu saatus on otsustatud.

Ent teisel poolajale tuli Tarvas hoopis uue hingamisega ning 51. minutil vähendas Joonas Ljaš kaotusseisu. Kulus veel kümmekond minutit ja sama mees viigistas. Lõplikult pööras Tarvas mängu pea peale kümme minutit enne lõpuvilet, kui Järve keskkaitsja Jevgeni Malahhov sai teise kollase kaardi ning teenitud penalti põrutas Ljaš kübaratriki vormistusena võrku. Järve lõpetas kohtumise suisa üheksakesi, sest 86. minutil nägi teist kollast ja kokkuvõttes punast kaarti ka Roman Svidovitš.

Hooaega võiduga alustanud, ent siis ühtejutti kuus kaotust saanud Tarvas kirjutas tabelisse teise võidu. Jätkatakse siiski tabeli eelviimasel real, kuid punkte on neil nüüd Tammeka U21 ja Levadia U21-ga võrdselt. Järve on 18 punktiga tabelis teisel real, ent täiseduga jätkavast liidrist Legionist jäädakse maha juba kuue punktiga.

Laupäeval 27. aprillil kell 19.00 Rakvere kunstmurustaadionil

Rakvere JK Tarvas - Kohtla-Järve JK Järve 3:2 (0:2)
51., 60., 80. pen Joonas Ljaš - 4. pen Raivo Saar, 36. Yuri Sousa Lima Lellis

Hoiatused: 6. Siim Rannamäe - 51., 79. Jevgeni Malahhov, 61. Nikita Mossin, 72. , 86. Roman Svidovitš, 78. Deniss Lukin
Abikohtunikud: Egerd Pajustik, Silver Sepp

Tarvas: Artem Levizi, Taavi Münter, Mehis Vahero, Mihkel Saar, Matteo Kisand, John-Eric Juht (46. Jaan Matis Kangur), Mario Kuokkanen, Dmitrii Baikov, Madis Reimal (70. Robi Štšjogolev), Joonas Ljaš, Siim Rannamäe.
Varus: Jaan Matis Kangur, Uku Laht, Andreas Lilleoja, Rene Põldmaa, Erik Andres Raja, Robi Štšjogolev.

Järve: Viktor Gusev, German Narnitski, Nikolai Martšuk (54. Richard Tohver), Jevgeni Malahhov, Deniss Lukin, Christ Axel Fabrice Konan, Raivo Saar, Roman Svidovitš, Emmanuel Gurtckaia (46. Nikita Mossin), Yuri Sousa Lima Lellis, Duvan Mosquera Torres.
Varus: Ilja Žukov, Artur Salmus, Richard Tohver, Viktor Aksjonov, Markus Loik, Nikita Mossin.