Neljanda divisjoni klubi praadis avapoolajal Monacot, ent lõpp läks siiski koledaks (0)

Wissam Ben Yedder (paremal) piirdus täna ühega. Foto: Scanpix / AFP / Philippe Desmazes

Prantsusmaal selgus PSG kõrval teine karikafinalist, kui AS Monacol õnnestus neljandas liigas mängiv Rumilly-Vallieres alistada 5:1.

Väikeklubi, mis pole kunagi kolmandast liigast kõrgemale jõudnud, teekond poolfinaali oli tänu Prantsusmaa omamoodi karikasüsteemile ootamatult lihtne. Kuna Coupe de France'i avavoorudes mängivad esimeste liigade ja madalamate liigade klubid omavahel, siis pidigi Rumillys paiknev tiim alistama kolmandast viienda divisjonini mängivaid meeskondi. Pisut kõvem pähkel tuli alles veerandfinaalis, mil klubi loositi vastamisi kolmekordse Ligue 2 meistri Toulouse'iga, kellele tehti kodus 2:0 säru.

Üllataval kombel suudeti ka kõrgliigas pikalt meistritiitlit jahtinud Monaco vastu juhtima minna, kui 20. minutil skooris varasemalt Reimsis ja Strasbourgis lühikese aja pallinud Alexis Peuget. Eduseisu (ning unistusi finaalipiletist) saadi nautida vaid seitse minutit, peale mida löödi pall õnnetult omaenda väravasse.

Sealt edasi veeresid pooleldi B-tiimiga mänginud Monaco rattad juba täiskiirusel ning lõpuks lükati pall vastaste väravasse veel neljal korral. Sellega teenisid vürstiriigi mehed oma kümnenda finaalipileti. Kusjuures viimasest võidust on nüüdseks möödas juba üüratud 30 aastat. Tiitlipõua lõpetamiseks tuleb neil aga kõrvaldada ei keegi muu, kui viimasest kuuest trofeest viis endale krabanud Pariisi Saint-Germain. Finaal peetakse järgmisel kolmapäeval Stade de France'il.

Vallieres - Monaco 1:5 (1:2)
20. Alexis Peuget - 27. ov. Arthur Bozon, 32. Aurellien Tchouameni, 55. Wissam Ben Yedder, 78. Cesc Fabregas, 82. Aleksander Golovin