Newcastle surus mannetu Arsenali maha ja ulatas kõik trumbid Tottenhamile (0)

Londoni Arsenal sai Inglismaa kõrgliiga eelviimases voorus võõrsil 0:2 kaotuse Newcastle Unitedilt ja mängis kõik trumbid Meistrite liiga koha heitluses Tottenham Hotspurile.

Arsenal vajas St. James Parkil kolme punkti, et enne viimast vooru oleks kõik enda kätes, kuid mäng hooaja teises pooles häid esitusi näidanud Newcastle'i vastu ei sujunud kuidagi. Võõrustajad olid selgelt paremini häälestatud ja omasid paremaid võimalusi.

Newcastle oli esimesel poolajal väravale lähedal, aga Allan Saint-Maximini löögi tõrjus Arsenali väravavaht Aaron Ramsdale. Arsenal ülemäära ohtlik ei olnud. Teisel poolajal löödi Ramsdale'ile kaks väravat, kui 55. minutil nõelas Joelinton, kelle tsenderduse suunas omaväravasse keskkaitsja Ben White, ning 85. minutil otsustas mängu saatuse Bruno Guimaraes.

Arsenal kaotab üks voor enne hooaja lõppu Tottenhamile kahe punktiga. Arsenal mängib viimases voorus kodus Evertoniga ja Tottenham võõrsil Norwich Cityle. Tottenhamile piisab neljanda koha kindlustamiseks viigist, sest isegi kui Arsenal võidab ja meeskonnad lõpetavad sama punktisumma peal, siis Tottenhamil on selgelt parem väravate vahe.

2022. aastal Inglismaa kõrgliigas kodus ainult Liverpoolist vähem punkte korjanud Newcastle möödus liigatabelis Aston Villast ja Crystal Palace'ist ning asub nüüd 12. kohal. Tõsi, nii Aston Villal kui Crystal Palace'il on mäng varuks. Newcastle lõpetab hooaja võõrsil Burnley vastu.

Newcastle United - Arsenal 2:0 (0:0)