TV

Nõmme Unitedit lahutab Esiliigast ainult kaks punkti (0)

Nõmme United on väga lähedal Esiliigasse tõusmisele. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Esiliiga B-s mängiti kolmapäeva õhtul järele 29. vooru pidamata kohtumine. JK Tabasalu võõrustas liidrit Nõmme Unitedit, kes lahkus 2:0 võiduga.

Nõmme United asus juhtima Kevin Mätase 18. minuti väravast ning lõppseisu vormistas 70. minutil Esiliiga B septembrikuu parimaks mängijaks tunnistatud Robi Saarma, kelle jaoks oli tegu selle hooaja 23. tabamusega.

Esiliiga B-s on kõik meeskonna nüüd pidanud 31 kohtumist ning Nõmme United on 72 punktiga kindel liider. Vända Vaprusel on 60 ja Nõmme Kalju U21 meeskonnal 58 punkti. Kuna Esiliigasse tõusevad nii esimese kui ka teise koha omanik, lahutab Nõmme Unitedit kõrgemale liigatasemel tõusmisest kõigest kaks punkti, sest Kalju U21 maksimaalne punktisumma on 73.

Esimene võimalus nende teenimiseks avaneb viis kohtumist järjest võitnud Unitedil laupäeval, 5. oktoobril, kui Männiku staadionil võõrustatakse Vändra Vaprust.

2005-2017 Eesti meistrivõistluste teise liiga lõuna-lääne tsoonis mänginud Nõmme United tõusis Esiliiga B-sse 2018. aasta hooajaks, mis lõpetati viienda kohaga.